Civic Type R nominowany w kategorii Światowy Sportowy Samochód Roku 2016

Jury konkursu Światowy Samochód Roku (World Car of the Year) umieściło Hondę Civic Type R na liście pretendentów do nagrody

Jury konkursu Światowy Samochód Roku (World Car of the Year) umieściło Hondę Civic Type R na liście pretendentów do nagrody w kategorii Światowy Sportowy Samochód Roku.

Japońska marka debiutuje tym samym, jako jeden z finalistów konkursu. Zwycięzca w tej kategorii zostanie wyłoniony 24 marca 2016 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Honda Civic Type R, nazwana autem wyścigowym do codziennego użytku, zdobyła w ubiegłym roku wiele tytułów, w tym mistrzostwo w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w mistrzostwach samochodów turystycznych British Touring Car Championship (BTCC). Pod koniec roku Civic Type R, który trafił do salonów sprzedaży we wrześniu 2015 roku, uzyskał też wyróżnienie „Sportowy Samochód Roku” przyznane przez francuskie magazyny Echappement i L’Automobile Sportive. W przypadku tej drugiej publikacji o zwycięstwie Civica Type R zdecydowali sami czytelnicy.

W skład komisji oceniającej World Car of the Year wchodzi 73 dziennikarzy motoryzacyjnych, reprezentujących 23 państwa z całego świata. Samochody biorące udział w konkursie muszą być dostępne w salonach sprzedaży w minimum pięciu krajach na dwóch kontynentach. Pierwszy tytuł Światowy Samochód Roku przyznano w roku 2004, natomiast kategoria Światowy Sportowy Samochód Roku została dodana do konkursu w roku 2006.

Honda już wcześniej tryumfowała w konkursie Światowy Samochód Roku, zdobywając nagrodę w kategorii Światowy Zielony Samochód Roku (World Green Car) w 2006 (Civic Hybrid) i 2009 (FCX Clarity) roku.

Źródło: Honda, informacja Mototarget.pl

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz