Mercedes-Benz Klasy V Exclusive – luksusowy van

Niebawem do dealerów trafi najbardziej luksusowy wariant Mercedesa Klasy V o nazwie Exclusive. Wersja Exclusive zachęca nabywców bogato wyposażonym wnętrzem,

Niebawem do dealerów trafi najbardziej luksusowy wariant Mercedesa Klasy V o nazwie Exclusive.

Wersja Exclusive zachęca nabywców bogato wyposażonym wnętrzem, w którym królują elementy ozdobne o wyglądzie szczotkowanego aluminium, otwory wentylacyjne w kolorze srebrnego chromu, skóropodobne obicie deski rozdzielczej z precyzyjnie wykonanymi przeszyciami, pokryte skórą podłokietniki drzwi i komfortowe fotele obszyte czarną lub beżową skórą nappa. Całość uzupełnia podsufitka w kolorze czarnym lub porcelanowym oraz sportowe nakładki na pedały ze szczotkowanego aluminium.

W wyposażeniu znalazł się też dach panoramiczny, który ma 1,90 m długości i 1,12 m szerokości. Składa się on z dwóch tafli szkła – przesuwanej elektrycznie oraz zamocowanej na stałe. Wyposażono go w dwuczęściową, sterowaną elektrycznie roletę oraz czujnik deszczu.

Lista komfortowych udogodnień obejmuje też elektrycznie sterowane przednie fotele z aktywną wentylacją, pojedyncze, klimatyzowane fotele w tylnej części kabiny oraz nagłośnienie przestrzenne Burmester® z 16 głośnikami (w tym bass-reflex) i wzmocnieniem komunikacji głosowej przód-tył. Wygodę podróżowania zwiększa szeroka konsola środkowa z tapicerowanym podłokietnikiem. Wyposażono ją w kilka schowków, dwa pojemniki na kubki z przodu, dwa podświetlane diodowo termouchywyt na kubki dla pasażerów z tyłu oraz 5-litrową lodówkę. Dla korzystających z urządzeń mobilnych przewidziano gniazda USB, porty kart SD oraz gniazda 230 i 12 V.

Ponadto, model ten otrzymał sportowe zawieszenie, 17-calowy układ hamulcowy oraz 19-calowe obręcze z lekkich stopów. Poza systemami wspomagającymi Attention Assist i Crosswind Assist standardowo wyposażono go w układ Active Parking Assist z kamerą 360 st., ułatwiający odnajdowanie miejsc parkingowych oraz parkowanie równolegle i prostopadłe.

W Polsce model Klasa V Exclusive dostępny będzie z dodatkowymi elementami wyposażenia, takimi jak adaptacyjny tempomat Distronic Plus. Ceny rozpoczynają się od 251 200 zł.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz