Lexus LC 500h – premiera w Genewie

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym. Lexus

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym.

Lexus 500h wyposażony będzie w hybrydową jednostkę napędową nowej generacji Lexus Multi Stage Hybrid System, zapewniającą lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy, a przy tym wyróżniającą się większą efektywnością.

Jak podawał w grudniu ub. r. portal Motoring Australia w oparciu o anonimowe źródło wewnątrz  firmy, nowy hybrydowy napęd LC 500h ma wykorzystywać 3,5-litrowy benzynowy silnik V6 o mocy 230 kW (312 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 162 kW (220 KM).

Usprawnienia mają zapewniać obniżone zużycie paliwa, po części dzięki zwiększonej sprawności cieplnej silnika spalinowego. Macierzysty koncern Lexusa ma w tej dziedzinie znakomite osiągnięcia – silnik spalinowy hybrydowej Toyoty Prius IV generacji osiąga rekordową sprawność cieplną 40%, dostępną wcześniej wyłącznie dla jednostek wysokoprężnych, co łącznie z usprawnieniami silników elektrycznych, układów elektronicznych i przekładni pozwoliło zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla o około 20 procent.

 

Źródło: Lexus, informacja Mototarget.pl

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz