Rolls-Royce w tym roku kończy produkcję Phantoma

2016 rok rozpocznie ostatni etap życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom, ogłosił Dyrektor Generalny firmy Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Mueller –

2016 rok rozpocznie ostatni etap życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom, ogłosił Dyrektor Generalny firmy Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Mueller – Oetvoes.

Informacja ta idzie w ślad za ostatnimi newsami na temat rozpoczęcia przez firmę testów nowej aluminiowej konstrukcji. Stanie się ona podstawą każdego Rolls-Royce’a, który pojawi się na rynku od początku 2018 roku. Torsten Mueller – Oetvoes ogłosił również, iż wersje Phantom Coupe oraz Drophead Coupe nie będą już w przyszłości ponawiane. Linię obu tych modeli zakończy specjalna kolekcja – jedynie 50 sztuk nazwanych Phantom Zenith.

Produkcja obecnej, siódmej, generacji Phantoma, rozpoczęła się w Goodwood ponad 13 lat temu. Po krótkim czasie model stał się fundamentem, na którym odrodziła się Rolls-Royce Motor Cars. Ostatnie egzemplarze samochodów Phantom Coupe oraz Drophead Coupe powstaną w fabryce w Goodwood w listopadzie tego roku. W tym roku Rolls-Royce stworzy również ostatnie egzemplarze limuzyny Phantom VII.

Torsten Mueller-Oetvoes powiedział: „Jestem dumny i podekscytowany faktem, że w drodze jest już nowy Phantom – współczesny i piękny Phantom spotęgowany przez najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Każdy nowy model Phantoma jest historycznym i ważnym wydarzeniem w dziejach motoryzacji, więc ciężko pracujemy nad udoskonaleniem Phantoma VIII.”

Źródło: Rolls-Royce, informacja Mototarget.pl

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz