Zdjęcia szpiegowskie

2018 BMW M3 CS przyłapane podczas testów z 460 KM pod maską

Oferta sportowego BMW M3 niedługo zostanie poszerzona o wersję "CS". Pierwszy prototyp został przyłapany podczas testów w Niemczech.

Oferta sportowego BMW M3 niedługo zostanie poszerzona o wersję „CS”. Pierwszy prototyp został przyłapany podczas testów w Niemczech.

BMW M3 CS będzie miała te same zmiany jakie wprowadzone zostały przy okazji M4 CS. Mowa o dodatkowym splitterze z przodu, masce wykonanej z włókna szklanego, skromnym spoilerze na klapie bagażnika, a także 20-calowych felgach V Spoke. Całość zostanie także odchudzona – w M4 CS jest lżejsze o 32 kg od standardowego M4.

Na ten moment jedyną wizualną różnicą pomiędzy M3 CS i M4 CS jest brak świateł OLED z tyłu, a jedynie zwykłych reflektorów z wersji po faceliftingu. Nie wykluczone, że w produkcyjnej wersji trafią one do produkcji lub będą dostępne jako wyposażenie opcjonalne.

Jeśli chodzi o jednostkę napędową, to ta pozostanie bez zmian. Za napęd będzie odpowiadać 3-litrowy silnik 6-cylindrowy o mocy 460 KM. Napęd przekazywany będzie wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni M Drivelogic. Osiągi będą podobne do M4 CS, czyli sprint do „setki” wyniesie ok. 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna będzie elektronicznie ograniczona do 280 km/h.

Produkcja modelu prawdopodobnie będzie ograniczona do 3000 egzemplarzy. Premiera BMW M3 CS spodziewana jest na marzec przyszłego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

2018 BMW M3 CS – zdjęcia szpiegowskie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz