Lexus LC Czarna Pantera na wystawie SEMA

Przed przyszłoroczną premierą ekranizacji słynnego komiksu Marvela „Black Panther” Lexus stworzył wybiegający daleko w krainę fantazji samochód koncepcyjny, oparty na swym flagowym coupé LC 500.

Przed przyszłoroczną premierą ekranizacji słynnego komiksu Marvela „Black Panther” Lexus stworzył wybiegający daleko w krainę fantazji samochód koncepcyjny, oparty na swym flagowym coupé LC 500.

Film „Czarna Pantera”, oparty na kultowym komiksie, którego głównym rysownikiem jest Polak Szymon Kudrański, wchodzi na ekrany w drugiej połowie lutego przyszłego roku. Lexusa LC będzie można zobaczyć na ekranie m.in. w niezwykle widowiskowej scenie pościgu, w której tytułowy bohater jedzie na dachu niebieskiego coupé. Scenę tę kręcono w południowokoreańskim portowym mieście Busan z udziałem około 150 pojazdów i ponad 700 aktorów i wtedy właśnie LC został sfotografowany przez przypadkowych świadków, a zdjęcia z planu filmowego błyskawicznie obiegły internet.

Lexus LC Inspiration Series zostanie wyprodukowany w limitowanej serii stu egzemplarzy. Oprócz specjalnego niebieskiego lakieru Structural Blue inspirowanego barwami motyla Morpho menelaus, samochód otrzyma unikalne nakładki progów z kompozytu zbrojonego włóknem węglowym, wykonaną na zamówienie białą tapicerkę, 21-calowe felgi odkuwane ze stopów lekkich oraz sygnowany zestaw sommelierski Barneys. Sprzedaż Lexusa LC Inspiration Series rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Twórcy modelu koncepcyjnego mieli dużo większą swobodę i w pełni z niej skorzystali. Fantastyczny pojazd Czarnej Pantery wykorzystuje mityczny metal vibranium zarówno w konstrukcji nadwozia, któremu nadaje ogromną wytrzymałość i zdolności samonaprawy, jak i w reaktorze napędowym. Lusterka boczne o kształcie pazurów pantery same podążają za linią wzroku kierowcy, interfejs B-CPU łączy mózg człowieka bezpośrednio z systemami samochodu, a pilot zdalnego sterowania umożliwia prowadzenie pojazdu na odległość.

Lexus zastrzega, że futurystyczny LC nie będzie dostępny w sprzedaży. Oba samochody zostaną jednak zaprezentowane na wystawie SEMA (Specialty Equipment Market Association Show), która rozpocznie się 31 października w Las Vegas Convention Center.

Lexus LC Czarna Pantera

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz