Nowe Audi RS4 Avant już w sprzedaży

Od dziś w polskich salonach czterech pierścieni można składać zamówienia na nowe Audi RS4 Avant. Cennik zaczyna się od 401 300 zł.

Od dziś w polskich salonach czterech pierścieni można składać zamówienia na nowe Audi RS4 Avant. Cennik zaczyna się od 401 300 zł.

Nowe RS4 Avant swoim wyglądem powoduje szybsze bicie serca. Z przodu znajdziemy ogromne wloty powietrza, czarną atrapę chłodnicy o strukturze plastra miodu oraz szeroką i płaską osłonę Singleframe. Z tyłu pojawiły się dwie okrągłe końcówki układu wydechowego, a na klapie bagażnika pokaźnej wielkości tylny spoiler. Nie można zapomnieć o poszerzonym nadwoziu o 30 mm oraz 19-calowych felgach, które opcjonalnie można wymieć na wariant 20-calowy.

Za napęd nowego Audi RS4 Avant odpowiada jednostka znana już z nowego Audi RS5 Coupe. Mowa o 2,9-litrowym V6 generującym moc 450 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Liczba koni mechanicznych nie uległa zmianie, natomiast maksymalny moment obrotowy wzrósł o aż 170 Nm.

Zmiany pod maską i niższa waga o 80 kg pozwoliły na uzyskanie znacznie lepszych osiągów. Nowe RS4 przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 4,1 sekundy, co jest wynikiem o 0,6 s lepszym niż generacja B8. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi standardowo tylko 250 km/h. Opcjonalny pakiet dynamiczny RS podnosi ją do 280 km/h.

Jak każdy samochód z rodziny Audi RS z wyjątkiem R8 RWS, nowe RS4 Avant posiada napęd na wszystkie koła Quattro. Za przełożenie napędu odpowiada nowa ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów tiptronic  ze zoptymalizowanymi czasami przełączania biegów. Audi dostarcza sportowy mechanizm różnicowy tylnej osi wyłącznie za dodatkową opłatą.

2018 Audi RS4 Avant

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz