Honda Sports Vision Gran Turismo – nowa wizja Hondy

Honda przedstawiła w internecie swoją nową wizję sportowego samochodu przyszłości. Oto nowy koncepcyjny model Sports Vision Gran Turismo.

Honda przedstawiła w internecie swoją nową wizję sportowego samochodu przyszłości. Oto nowy koncepcyjny model Sports Vision Gran Turismo.

Jak wiadomo, każdy z nas o czymś marzy. Nasze fantazje są zawsze z nami, pozwalają nam obierać dobre kierunki na przyszłość i motywują nas do działania. Ta sama reguła tyczy się ogromnych firm, jakimi są marki samochodów. Możemy to łatwo stwierdzić, zwyczajnie patrząc na tysiące projektów jakie prezentowane są przez nie światu, pokazujące niezwykłe i oryginalne pojazdy przyszłości. Jednym z takich koncepcji, jest nowe, futurystyczne auto od Hondy, nazwane Sports Vision Grand Turismo.

Japońska marka wypuściła do internetu kilka grafik przedstawiających ten samochód. Widzimy, że ma on niezwykle agresywnie zbudowane nadwozie, z ogromnymi wlotami powietrza, tuż za drzwiami oraz na przednim zderzaku. Niecodziennie prezentują się także frontowe światła, będące prostymi liniami, podzielonymi na mniejsze części. W oczy rzucają się także niezwykle małe lusterka oraz potężnie wyglądające koła.

Wizerunek Vision GT powstał w studiu Hondy w Los Angeles, a jego dalsze testy przeprowadzone zostały już w kraju kwitnącej wiśni. Aerodynamiczne właściwości samochodu zostały sprawdzone zarówno na komputerowym symulatorze, jak i w tunelu, za pomocą specjalnie przygotowanego modelu w skali 1:1.

Karoseria auta wykonana jest w całości z włókna węglowego, dzięki czemu pojazd waży zaledwie 899 kilogramów, oczywiście teoretycznie. Napędzany jest za pomocą 4-cylindrowego silnika VTEC o pojemności 2 litrów, który generuje moc 403 koni mechanicznych. Jednostka dołączona jest do 8-przekładniowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem, która przekazuje moc na tylne koła samochodu.

Honda Sports Vision Grand Turismo

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz