Supersamochody

Poznajcie Devel Sixteen – hipersamochód o mocy 5000 KM

Nie, to nie błąd w tytule. Za kilka dni, na Dubai Motor Show, będziemy mogli oficjalnie zapoznać się z pojazdem o mocy 5 tysięcy koni mechanicznych.

Nie, to nie błąd w tytule. Za kilka dni, na Dubai Motor Show, będziemy mogli oficjalnie zapoznać się z pojazdem o mocy 5 tysięcy koni mechanicznych.

Nigdy nie sądziłem, że to napiszę, ale 1500-konny silnik Bugatti Chirona jest po prostu słaby. Wymięka niczym kura domowa przy jastrzębiu. Powinniśmy przestać się nim zachwycać, ponieważ to, co zaprezentowane zostanie za 5 dni na imprezie Dubai Motor Show 2017, zwyczajnie bije go na głowę. O czym dokładnie mówię?

Być może część z was pamięta, zapowiedziany w 2013 roku projekt samochodu o nazwie Devel Sixteen, który wyposażony miał zostać w 12,3 litrowy silnik, quad-turbo V16 o mocy zaledwie 5 tysięcy koni mechanicznych (3,728-kilowatów). Większość osób słysząc o tym, twierdziła, że są to tylko niemożliwe fantazje twórców, którzy dodatkowo najpewniej wzięli rano nieodpowiednie leki. Jednak słowo ciałem się stało i po 4 latach od deklaracji, prototyp auta jest rzeczywiście gotowy. Według portalu Road & Track, hipersamochód zostanie zaprezentowany już 14 listopada, na zbliżającej się wielkimi krokami imprezie Dubai Motor Show 2017.

Firma odpowiedzialna za jego produkcję, zapewnia, że Devel Sixteen, będzie samochodem do łatwego, codziennego poruszania się, ze wszystkimi profitami jakich spodziewać się powinniśmy po takim pojeździe. Nieco narcystycznie dodali także, że jednostka dostępna pod maską, ma moc 10 supersamochodów, lub więcej…. W rzeczywistości jest to np. nieco ponad 8 nowych Ferrari Portofino, czy około 7 nadchodzących Astonów Martinów Vanquish.

Devel Sixteen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz