Supersamochody

Wyciekły pierwsze oficjalne zdjęcia Chevroleta Corvette ZR1

Po ponad roku czekania, wreszcie możemy obejrzeć nową Corvette ZR1 bez nawet grama kamuflażu.

Po ponad roku czekania, wreszcie możemy obejrzeć nową Corvette ZR1 bez nawet grama kamuflażu.

Zaledwie 4 dni temu pisaliśmy o pewnych plotkach, mówiących, że nowego Chevroleta Corvettę ZR1 powinniśmy spodziewać się nieco szybciej. Pierwotnie sądziliśmy, że obejrzymy pojazd na imprezie Los Angeles Auto Show, mającej miejsce pod koniec miesiąca. Jednak pod wpływem tamtejszych informacji, stwierdziliśmy, że być może będzie to miało miejsce już za 4 dni, na Dubai Motor Show 2017. Jak sie teraz okazuje, możemy przyjrzeć się Corvettcie jeszcze szybciej. A wszystko, za sprawą wycieku do internetu kilku stron magazynu Car and Driver.

Zdjęcia wrzucone zostały do sieci przez portal Corvette Blogger. Widzimy na nich stronę tytułową, z pokazanym samochodem w całej swojej okazałości. W oczy od razu rzuca się szerokie nadwozie, z przednim splitterem wykonanym z włókna węglowego, duże wloty powietrza, oraz ogromny, tylny spojler. Z grafik przedstawiających wnętrze, zobaczyć możemy kabinę, obszytą Alcantarą oraz spłaszczoną u dołu, sportową kierownicę. Idąc jeszcze głębiej, możemy stwierdzić, że w nowym ZR1 zastosowane zostało dosyć dużo włókna węglowego. Oprócz wspomnianych już elementów karoserii, także dach, spora część maski oraz najpewniej pokrywa silnika, wykonane zostały z tego tworzywa.

Oprócz zdjęć, ujawniona została także jednostka napędowa. Jest to silnik LT5 z 8 cylindrami w układzie V, o pojemności 6,2 litra. Generuje on moc 750 koni mechanicznych oraz 920 Nm mocy. Pozwoli to rozpędzić auto do ponad 210 mil na godzinę, czyli około 337 km/h.

Chevroleta Corvette ZR1 czeka oficjalny, tym razem fizyczny debiut na dniach, podczas specjalnego wydarzenia organizowanego przez markę, tuż przed imprezą Dubai Motor Show. Cena za podstawową wersję startować będzie od 120 tysięcy dolarów, a więc równowartość około 440 tysięcy złotych.

2019 Chevrolet Corvette ZR1 – zdjęcia z magazynu Car and Driver

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz