Audi ATOM – koncept futurystycznego Audi R8

Wszyscy kochamy grafiki pokazujące auta przyszłości. Tym razem mamy do czynienia z futurystycznym Audi R8.

Wszyscy kochamy grafiki pokazujące auta przyszłości. Tym razem mamy do czynienia z futurystycznym Audi R8.

Audi to z pewnością jedna z najbardziej popularnych marek w naszym kraju. Wystarczy przejechać się chwile po mieście, czy iść na zwykły parking, aby spotkać kilkanaście pojazdów tej firmy. Dobre zdanie o tych samochodach nie wzięło się znikąd. Marka już nieraz udowadniała, że potrafi produkować naprawdę porządne maszyny zarówno dla wymagających sportowców, jak i dużych, spokojnych rodzin. Aby ta łatka się utrzymała, Audi nieustannie pracuje nad kolejnymi modelami swoich samochodów i odważnie patrzy w przyszłość – do 2025 roku mają posiadać w swoim asortymencie aż 12 aut elektrycznych.

Odpowiedzi na pytanie – Jak wyglądać by mogły futurystyczne pojazdy tej firmy? Postarał się udzielić pewien rosyjski artysta – Konstantin Pankratov, który stworzył kilka grafik koncepcyjnych przedstawiających Audi ATOM, które jest niczym innym jak przyszłościowym Audi R8. Samochód na jego pracy wygląda jak rodem z filmu sci-fi, jednak zachowuje przy tym dużą dawkę nawiązań, do aktualnego wizerunku auta.

Przód pojazdu nie posiada klasycznego grilla, a w zamian umieszczona została plastikowa osłona silnika. Po bokach widać charakterystyczne dla R8 przetłoczenia, oraz niezwykle cienkie lampy LED. Z boku widzimy niecodziennie wysoko wyniesione frontowe nadkola, spore wloty powietrza umieszczone tuż za drzwiami, duże koła oraz dach, łagodnie przechodzący w tył samochodu. Tył charakteryzują niezwykle ciekawie wykonane światła, składające się  z odstających płytek wypełnionych lampami LED, podobne co z przodu przetłoczenia oraz duży dyfuzor. Spójrzcie jeszcze koniecznie na te ogromne lusterka.

Artysta nie sprecyzował, co znalazłoby się pod maską auta, jednak samochód mógłby być tak naprawdę zarówno całkowicie elektryczny, jak i hybrydowy. Z tym, że druga opcja jak na razie wydaje się być bardziej prawdopodobna.

Nie można odmówić wizji polotu, a wykonawcy sporej wyobraźni. Czy rzeczywiście jednak, tak wyglądać będzie 4 czy 5 generacja Audi R8, trudno powiedzieć. Mimo co, oglądanie tych grafik przysparza dużej dawki frajdy. A wy? Co sądzicie o Audi ATOM-ie?

 Audi ATOM – grafiki koncepcyjne

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz