Oto nowa Tesla Roadster!

Przy okazji zaprezentowania ciężarówki Tesli, Elon Musk zrobił nam ogromną niespodziankę i pokazał nową wersję Tesla Roadster, rozpędzającą się do 100 km/h w zaledwie 1,9 s.

Przy okazji zaprezentowania ciężarówki Tesli, Elon Musk zrobił nam ogromną niespodziankę i pokazał nową wersję Tesla Roadster, rozpędzającą się do 100 km/h w zaledwie 1,9 s.

Wydarzenie Tesli mające miejsce tej nocy, miało być z założenia odbić się wielkim echem w mediach. Pierwotnie spodziewaliśmy się tam zobaczyć ciężarówkę od Tesli, będącą jak dotąd jedynie pogłoskami i wytworami naszej wyobraźni. Dyrektor Generalny marki – Elon Musk, postanowił jednak sprawić wszystkim fanom motoryzacji ogromną niespodziankę i przedstawił przy okazji światu nową Teslę Roadster. Co prawda słyszeliśmy o niej już od niepamiętnych czasów, jednak pomimo tego, prezentacja samochodu jest dla nas ogromnym zaskoczeniem.

Pojazd już na pierwszy rzut oka robi ogromne wrażenie. Auto charakteryzuje się piękną, opływową sylwetką, która może przypominać design modeli Porsche. Z przodu widzimy LED-owe światła o agresywnym kształcie oraz liczne wcięcia i przetłoczenia karoserii. Z tyłu króluje duży dyfuzor, małe, ledwie widoczne światła oraz niewielki spojler otwierający się w razie potrzeby. Nazwa Roadster oznacza oczywiście, że będziemy mogli pozbyć się dachu, a w środku znajdziemy dwa miejsca siedzące. Co prawda z tyłu znalazło się jeszcze miejsce na kanapę, jednak wydaje się być ona na tyle duża, że pomieści co najwyżej podręczne bagaże kierowcy.

Przechodząc do osiągów, zaznaczmy z góry, że w tekście nie ma nigdzie błędu. Samochód napędzany będzie przez trzy silniki, jeden z przodu i dwa z tyłu, co oznacza wykorzystanie napędu na wszystkie koła. Czas jakiego Tesla Roadster potrzebuje na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h to jedynie 1,9 sekundy. Pierwsze 1/4 mili drogi, a więc 400 metrów, pokonamy w zaledwie 8,8 sekundy. Moment obrotowy kół wynosi równo 10000 Nm. Prędkość maksymalna ma wahać się w granicach około 400 km/h. Dzięki wykorzystaniu akumulatorów o pojemności 200 kWh, zasięg na jednym ładowaniu to około 1000 kilometrów. Oznacza to tym samym, że moglibyśmy przejechać na jednym ładowaniu trasę z Łodzi do Berlina, po czym wrócić, a i tak zostałoby nam jeszcze nieco prądu.

Warto zaznaczyć, że wszystkie te wartości mogą się jeszcze zmienić. Ostateczne dane należeć będą do produkcyjnej wersji auta. Jeżeli już teraz koniecznie chcecie mieć swoją Teslę Roadster, to rezerwacja jednego modelu kosztuje 50 tysięcy dolarów, czyli około 180 tysięcy złotych. Sam samochód wyceniony został na kolejne 200 tys dolarów, a więc 720 tysięcy zł. Dostępna jest także specjalna edycja Founders Series, za cenę 250 tys dolarów, czyli prawie 900 tys złotych.

Auto na publicznych drogach, według planów, pojawić się ma w 2020 roku. Oficjalny publiczny debiut samochodu odbędzie się najpewniej w styczniu przyszłego roku podczas North American International Auto Show.

2020 Tesla Roadster

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz