Supersamochody

Pierwsze zdjęcie nowego pojazdu od Rimac

Nie tak dawno otrzymaliśmy zapowiedź, że Rimac zaprezentuje niebawem następcę Concept_One. Oto jego pierwsza grafika.

Nie tak dawno otrzymaliśmy zapowiedź, że Rimac zaprezentuje niebawem następcę Concept_One. Oto pierwsza grafika przedstawiająca ten samochód.

Rimac jeszcze w zeszłym tygodniu informował, że zamierza niedługo zaprezentować światu swoje drugie auto, które stanie się poważną konkurencją dla nadchodzącej drugiej generacji Tesli Roadster. Patrząc na parametry najnowszego dziecka amerykańskiego giganta, są to naprawdę poważne słowa, jednak Chorwaci tworząc Concept_One pokazali już, że dobrze znają się na swojej robocie. Tym samym powinniśmy się spodziewać, że drugi samochód spod ich ręki, będzie naprawdę poważną maszyną. Co więcej – na ich Facebooku możemy się już przyjrzeć pierwszej grafice przedstawiającej sylwetkę pojazdu.

Jak widać, podobnie jak swój poprzednik, Concept_Two również otrzyma mocno opływowy kształt i łagodne linie. Przód zostanie nieco wydłużony, a z tyłu pojawi się spojler.

Nie wiemy co odpowiadać będzie za napęd auta, jednak, możemy się spodziewać, że będzie to znacznie mocniejsza jednostka, niż ta generująca moc 1224 koni mechanicznych oraz 2548 Nm w aktualnym dziecku marki. Przypomnijmy, że aktualny silnik pozwala na rozpędzenie Concept_One do 100 km/h w czasie 2,5 sekundy oraz przejazd z maksymalną prędkością 354 km/h. Dla porównania koncepcyjna Tesla Roadster posiada 10000 Nm maksymalnego momentu obrotowego (ilość koni mechanicznych nie została podana) i pozwala rozpędzić się do „setki” w 1,9 sekundy.

Premiera nowego modelu Rimaca odbędzie się w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. Sama firma zapewnia, że wypuszczenie pojazdu będzie ogromnym wydarzeniem w świecie motoryzacji. Ponadto Rimac zamierza w najbliższym czasie otworzyć swoje nowe salony, co bezpośrednio sugeruje, że marka przygotowuje się na bardzo duże zwiększenie swojej sprzedaży. Jak łatwo się domyślić, nowe auto ma mieć w tym najpewniej duży udział.

Rimac Concept_Two – pierwsza zapowiedź

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz