Richard Hammond obchodzi dziś 48 urodziny!

Dziś swoje 48 urodziny obchodzi Richard Hammond. Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć mu wszystkiego najlepszego oraz jak dłuższej pracy marzeń w Amazonie przy The Grand Tour.

Dziś swoje 48 urodziny obchodzi Richard Hammond. Nie pozostaje nam nic innego niż życzyć mu wszystkiego najlepszego oraz jak dłuższej pracy marzeń w Amazonie przy The Grand Tour.

Richard Mark Hammond urodził się 19 grudnia 1969 w Solihul pod Birmingham, w angielskim regionie Midlands. Studiował fotografię i produkcję telewizyjną, a potem zaczął pracę jako prezenter BBC Radio York. Stamtąd przeniósł się do BBC Radio Cumbria, Leeds i Lancashire (na północy Anglii), by w roku 1995 spełnić swe marzenie i zacząć pracę w motoryzacji. Marzeniem Richarda było zostanie prezenterem programów motoryzacyjnych w telewizji.

Po opuszczeniu BBC, Hammond pracował zajmując się public relations, organizował imprezy dla takich klientów jak Klub Właścicieli Ferrari czy Renault Sport. Dopiero w roku 1998 dostał swą pierwszą, powiązaną z motoryzacją pracę w telewizji: został prezenterem Motorweek na kanale Men&Motors. Potem pracował dla szeregu programów motoryzacyjnych i lifestyle’owych (włącznie z robieniem relacji z wystawy psów Crufts 2005) na różnych kanałach satelitarnych, aż wreszcie, w 2002, dostał wymarzoną pracę w ekipie realizującej Top Gear.

Prezenterem nowej wersji Top Gear jako jedyny z całej trójki był we wszystkich odcinkach. Gdy w 20 września 2006 uległ poważnemu wypadkowi, rozbijając się z prędkością 464 km/h, wrócił do programu w pierwszym odcinku po zaledwie czterech miesiącach. Opuścił szeregi programu na początku 2015 roku po zwolnieniu Jeremy’iego Clarksona, mówiąc, że „to było oczywiste”.

Teraz nadal pracuje wraz Clarksonem i Mayem i jest prezenterem programu The Grand Tour w Amazon Prime Video. Aktualnie w trakcie emisji jest 2 sezon show.

Wszystkiego najlepszego Richard! 🙂

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz