Supersamochody

Audi R8 skończy swój żywot w 2020 roku

Jak podają zachodnie media, Audi R8 nie doczeka się trzeciej generacji.

Jak podają zachodnie media, Audi R8 nie doczeka się trzeciej generacji.

Jeżeli kiedykolwiek myśleliście o zakupieniu swojego Audi R8 prosto z salonu, to najwyższy czas aby zrealizować swoje marzenie. Według portalu Automobile Magazine, projekt niemieckiego supersamochodu odejdzie do historii w 2020 roku, a my tym samym nie ujrzymy trzeciej generacji pojazdu. Tak więc spieszcie się – pozostały wam tylko 2 lata.

Chodź wydaje się być to mało realne, sprzedaż samochodu jest stanowczo za niska, a koszty wyprodukowania jednego egzemplarza zbyt wysokie. Z tego też powodu firma doszła do prostej konkluzji – nie opłaca się dalej utrzymywać linii montażowych R8.

Ponadto, jeśli interesowaliście się planami supersamochodu o tajemniczej nazwie „Scorpion”, to mamy dla was złe wieści – także i ten projekt nie ujrzy już światła dziennego. Dla osób nie znających tematu wspomnimy tylko, że miał być to niezwykle zaawansowany technologicznie pojazd, napędzany przez cztery silniki Ducati o pojemności 1,2 l, tworzących razem V8, wykorzystujące technologię rozrządu desmodromicznego. Jednostka generować miała łącznie około 1000 koni mechanicznych.

Po śmierci R8, na szczycie gamy Audi stanie RS Q8, które ujrzy światło dzienne w 2020 roku. Pod maską pojazdu znajdzie się ten sam silnik, co w nowo zaprezentowanym Lamborghini Urus.

Audi R8 V10 RWS

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Audi R8 skończy swój żywot w 2020 roku

 • 24 grudnia 2017 at 13:57
  Permalink

  Huracan dla osób których nie stać/nie chcą wydać pieniędzy na Huracana…

  Reply
 • 9 kwietnia 2019 at 17:17
  Permalink

  Śmierc takich samochódów oznacza śmierć najlepszej motoryzacji

  Reply

Dodaj komentarz