Elon Musk wysyła swoją Tesla Roadster w kosmos!

Czy szef generalny Tesla oszalał? Zdecydowanie nie, po prostu dotrzymuje niedawno danego słowa...

Czy szef generalny Tesla oszalał? Zdecydowanie nie, po prostu dotrzymuje niedawno danego słowa.

Elon Musk to zdecydowanie jeden z najbardziej niesamowitych ludzi jacy aktualnie chodzą po Ziemi. Przez jednych nazywany prawdziwym Tonym Starkiem, przez drugich Leonardem da Vinci naszych czasów. Wśród jego skromnego dorobku, wymienić można założenie i rozwój takich firm jak PayPal, The Boring Company, Space X oraz Tesla. W dwóch ostatnich do dziś zasiada na stanowisku dyrektora generalnego. Oprócz wielkich sukcesów, Musk jest po prostu.. fajnym gościem, a wyjście na szczyt zdecydowanie nie uczynił z niego sztywniaka.

Pamiętacie jego obietnicę dotyczącą wystrzelenia jego osobistego egzemplarza Tesla Roadster w kosmos? Wiele osób myślało wtedy, że amerykański inżynier zwyczajnie żartuje i nic takiego nie zdarzy się naprawdę. Musk udowodnił jednak, że nie rzuca słów na wiatr i wstawił niedawno na swojego Instagrama zdjęcia, prezentujące samochód przygotowywany do załadowania na pokład rakiety. Jak zapewnia, testowane rakiety zawierają w sobie zwykle specjalne, stalowe bloki, symulujące masę osprzętu jaki później trafi do środka. Jest to jednak niezwykle nudne, a nuda jest okropna, zwłaszcza jeśli dotyczy przedsiębiorstw. Dlatego też, wraz z Space X, zdecydował się zrobić coś niezwykłego.

Statek kosmiczny według planu wystartować ma w swoją podróż w przyszłym miesiącu. Według ówczesnych informacji dotrze on na orbitę Marsa, dostarczając tam osławione auto. Nie jest to oczywiście najnowsza wersja Tesla Roadster, a oryginalny egzemplarz, stworzony jeszcze przed Modelem S.

Tesla Roadster Elona Muska na pokładzie rakiety Space X

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz