Nie żyje Krzysztof „Szaya” Szaykowski

Nastał smutny dzień dla wszystkich fanów sportów motoryzacyjnych. Dziś w wieku 71 lat odszedł od nas Krzysztof "Szaya" Szaykowski - legenda polskiego motosportu.

Nastał smutny dzień dla wszystkich fanów sportów motoryzacyjnych. Dziś w wieku 71 lat odszedł od nas Krzysztof „Szaya” Szaykowski – legenda polskiego motosportu.

Szaykowski swoją karierę w świecie sportów motorowych rozpoczął w 1963 roku, z początku poświęcając się głównie żużlowi i motocrossowi. W latach 70-dziesiątych zdobywał kolejne miejsca na podiach biorąc udział w rajdach na terenie naszego kraju jak i poza nim, głównie na pozycji pilota.

Po zakończonej karierze nie rozstał się w pełni z motoryzacją – został sekretarzem i działaczem Automobilklubu Rzemieślnik. Od 1993 roku prowadził sekcję przeznaczoną dla młodych osób, skupiającą wokoło siebie młodzież z różnych środowisk. Znany jest przede wszystkim ze startów w takich samochodach jak Trabant, Fiat 126 p, Fiat Monte Carlo, Fiat 1300 czy Renault 5 Alpine.

Przez najbliższych zapamiętamy zostanie jako osoba pełna energii i wigoru, z ogromnym poczuciem humoru. Osoby jakie spotkały go na swojej drodze zawsze podziwiały jego luźne podejście do życia oraz ogromną miłość do motoryzacji.

Na ten moment nie posiadamy żadnych dokładnych informacji dotyczących pogrzebu Szaykowskiego.

Krzysztof „Szaya” Szaykowski

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz