Zdjęcia szpiegowskie

Całkowicie nowa 2019 Kia Cee’d przyłapana w Korei

W Europie można spotkać mocno zakamuflowane egzemplarze, a w międzyczasie w Korei niepostrzeżenie jeżdżą całkowicie odsłonięte auta. Oto nowa generacja Kii Cee'd. 

W Europie można spotkać mocno zakamuflowane egzemplarze, a w międzyczasie w Korei niepostrzeżenie jeżdżą całkowicie odsłonięte auta. Oto nowa generacja Kii Cee’d.

Nowa generacja przeszła znaczne odświeżenie, a design został dostosowany do modeli Stinger GT, Niro czy Stronic. Przedni pas został poszerzony optycznie dzięki niżej poprowadzonym lampom oraz nieco bardzo płaskiej atrapie chłodnicy. Nadwozie posiada znacznie mniej okrągłości i łagodnych przejść na rzec wyraźnych przetłoczeń.

Z tyłu pojawiły się szerokie reflektory przypominające te z nowego Hyundaia i30, czyli koreańskiego bliźniaka Kii Cee’d. Są one zupełną odskocznią od tego co mieliśmy do tej pory. Z tyłu również nie zabrakło wyraźnych przetłoczeń, a także kontrastującego, czarnego dyfuzora i chromowanych końcówek wydechu.

Gama jednostek napędowych powinna być taka sama jak w Hyundaiu i30. Podstawową będzie 1,6-litrowy, 3-cylindrowy turbodoładowany silnik diesla o mocy 136 KM / 300 Nm. Obok niego znajdzie się 1-litrowy silnik benzynowy o mocy 120 KM / 171 Nm, 1,4-litrowa wersja o mocy 140 KM / 242 Nm oraz klasyczne 1.4 MPI o mocy 100 KM i 134 Nm.

Premiera modelu spodziewana jest na targach motoryzacyjnych w Genewie na początku marca. Obok 5-drzwiowej wersji zobaczymy również 3-drzwiową wersję Pro_Cee’d oraz nieco bardziej praktyczne kombi, czyli Cee’d_SW. Na ten moment brak słów o liftbacku, który już niedługo pojawi się w ofercie Hyundaia.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz