Supersamochody

Oto pierwsze zdjęcie Ferrari 488 GTO

Na specjalnym prywatnym wydarzeniu włoskiej marki zaprezentowane zostało nowe Ferrari 488 Special Sport Series. Jeden z uczestników imprezy nie omieszkał zrobić pojazdowi zdjęcia i udostępnić go w internecie.

Na specjalnym prywatnym wydarzeniu włoskiej marki zaprezentowane zostało nowe Ferrari 488 Special Sport Series. Jeden z uczestników imprezy nie omieszkał zrobić pojazdowi zdjęcia i udostępnić go w internecie.

Jednym z najciekawszych samochodów o jakich zrobiło się głośno w tym miesiącu jest z pewnością Ferrari 488 Special Sport Series, lub jak kto woli – 488 GTO. Gdy w internecie tylko pojawiła się wzmianka o tym, czym rzeczywiście będzie nowe dziecko włoskiej marki, fani firmy od razu poczuli przypływ często skrajnych emocji oraz oczywiście chęci jak najszybszego przyjrzenia się pojazdowi.

Ich modlitwy zostały wysłuchane przez pewnego użytkownika Instagrama, o nazwie Ferrariphotopage. Na profilu pojawiło się zdjęcie przedstawiające przód samochodu, podczas prezentacji na prywatnym wydarzeniu organizowanym przez markę. Właściciel fanpage’a zastrzegł jednak, że to nie on jest autorem fotografii, a jego znajomy.

Jak widzimy nowe 488 otrzymało mocno zmieniony front z bardzo ciekawym i niecodziennym grillem. Chodź jest to niewielka część całego nadwozia, to z pewnością sprawi, że auto łatwo wyróżniać się będzie spośród swoich braci bliźniaków. Oprócz polepszenia wyglądu, wiemy już, że modernizacja zderzaka podnosi współczynnik aerodynamiki auta o aż 20%. Dla charakteru dodane zostały dwa białe paski biegnące przez całą długość pojazdu, zwróćcie także uwagę na nowe 20-calowe felgi.

Nowiutkie dzieło skaczącego konia nie bez powodu otrzymało przydomek Special Sport Series – według zapewnień jest najmocniejszą wersją 488. Pod maską drzemać ma jednostka będąca w stanie wygenerować aż 700 koni mechanicznych. Tym samym 3,9 litrowy silnik stałby się najpotężniejszym motorem V8 jaki stworzyła marka, ponadto jest lżejszy o 10% od swojego pierwowzoru.

Ferrari oficjalnie ogłosiło już możliwość wpisania się na listę chętnych do zakupu tego cacka. Pomimo tego, przez jeszcze jakiś czas nie powinniśmy spodziewać się otrzymania możliwości oficjalnego przyjrzenia się pojazdowi. Światowa premiera auta będzie miała miejsce najpewniej w marcu tego roku, na imprezie Geneva Motor Show 2018.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz