Lotus pracuje już nad trzema nowymi samochodami

Szef generalny Lotusa - Jean-Marc Gales w swoim najnowszym wywiadzie opowiedział o aktualnych planach firmy, które zakładają zaprezentowanie trzech nowych samochodów do 2022 roku.

Szef generalny Lotusa – Jean-Marc Gales w swoim najnowszym wywiadzie opowiedział o aktualnych planach firmy, które zakładają zaprezentowanie trzech nowych samochodów do 2022 roku.

O szefie Lotusa – Jean-Marc Gales, pisaliśmy ostatnio za sprawą jego wykroczeń na drogach publicznych. Mężczyzna obecny jest jednak ostatnio w sieci nie tylko ze względu na tak kontrowersyjne tematy. Niedawno udzielał wywiadu portalowi Automotive News Europe, w którym stwierdził, że jego marka w przeciągu czterech najbliższych lat stworzy trzy nowe samochody, w tym dwa sportowe i jednego SUV’a.

Lotusa spotkał ostatnio podobny los co Volvo – wykupiony został przez chiński koncern Zhejiang Geely, jak na razie jednak wydaje się, że brytyjskiej marce wyjdzie to jedynie na dobre. Chińczycy jak widać nie szczędzą pieniędzy na swój nowy zakup i praktycznie z miejsca najpewniej zdecydowali się wpompować w jego rozwój spore pieniądze.

Według zapowiedzi do 2020 roku mamy ujrzeć dwa sportowe auta, z których jedno wykorzystywać będzie firmowe, aluminiowe podwozie. Drugi pojazd za to otrzyma całkowicie nowy szkielet wykonany z włókna węglowego. Jeden z nich na pewno zastąpi aktualnego Lotusa Elise. Po ich debiucie, w przeciągu następnych dwóch lat firma zamierza wypuścić na rynek SUV’a. Części do niego produkowane mają być w Chinach, jednak firma nie zdecydowała jeszcze gdzie cały pojazd będzie składany. Gales marzy aby miało to miejsce w Wielkiej Brytanii, jednak może być to nieco utrudnione przez Brexit.

Grafiki patentowe samochodu pokazują, że wyglądem brytyjsko-chiński SUV przypominać będzie w dużym stopniu Lamborghini Urusa. Pogłoski mówią, że wykorzystywać on będzie kompaktową architekturę modułową znaną z Volvo XC40. Co ważne, Lotus zadbać ma o to, aby pojazd był jednym z najlżejszych aut w tym segmencie.

Jak widać koncern Zhejiang Geely bardzo mocno wierzy w rozwój i przyszłość Lotusa. Marka w przyszłości według ich wizji konkurować ma z takimi gigantami jak Porsche czy nawet Ferrari. Oznacza to jednak bardzo długą drogę do przebycia. Czy szlachetni Brytyjczycy pod zarządem swoich azjatyckich szefów podołają temu zadaniu? Przekonamy się z czasem.

Grafiki patentowe SUV’a od Lotusa

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz