Mercedes przedstawia nowego Sprintera, możliwego do skonfigurowania na 1700 sposobów

Mercedes-Benz zaprezentował nową generację swojego użytkowego vana, który jeszcze w tym roku trafi na wszystkie budowy meczetów w Niemczech.

Mercedes-Benz zaprezentował nową generację swojego użytkowego vana, który jeszcze w tym roku trafi na wszystkie budowy meczetów w Niemczech.

Mercedes w przeciągu tego tygodnia mocno postawił na odświeżenie swojej floty samochodów użytkowych. Widzieliśmy już dostawczaka dla fanów sportowych samochodów – Vito Sport Line, a teraz, mamy okazję przyjrzeć się nowemu Sprinterowi.

To, co w samochodzie chyba najbardziej robi wrażenie, jest jego możliwość ogromnej konfiguracji, dzięki czemu mamy do wyboru aż 1700 różnych możliwych wariantów. Zmiany możemy wprowadzać praktycznie wszędzie, od wyglądu nadwozia czy długości osi, po wysokość dachu i ładowność. Wśród gamy poszczególnych specyfikacji, do wyboru mamy m.in tradycyjnego vana, pickupa, busa, tourera czy samą kabinę trakcyjną, która jest całkowicie pusta, łącznie z brakiem przestrzeni pasażerskiej. Pojazd maksymalnie będzie w stanie przewieźć 5,5 ton załadunku, a maksymalna pojemność przewozu może wynosić 17 metrów kwadratowych.

W odróżnieniu od poprzedniej wersji, przy zakupie nowego modelu, mamy możliwość wybrania edycji z napędem na przednią oś. Otrzymujemy tym samym udźwig zwiększony o dodatkowe 50 kilogramów oraz o 0,8 cm mniejszą wysokość załadunku. Dodatkowo, przy napędzie na przód, będziemy mogli korzystać z 9-biegowej automatycznej lub 6-biegowej manualnej skrzyni.

Z zewnątrz nowy Sprinter nie różni się w dużym stopniu od swojego ojca. Grill został powiększony, a światła otrzymały bardziej wyrazisty kształt, zmaksymalizowanie przestrzeni załadunkowej nie pozwoliło na wprowadzenie praktycznie żadnych zmian z tyłu samochodu.

W środku wszystko zostało zaprojektowane tak, aby dzień pracy przebiegał dla kierowcy i pasażerów pod znakiem jak najmniejszego stresu i jak największej wygody. Furgonetka została wyposażona np. w najnowszy system informacyjno-rozrywkowy MBUX, który poznaliśmy już dzięki premierze nowej Klasy A Mercedesa. Technologia obejmuje łączność Mercedes PRO, która umożliwia menedżerom floty przekazywanie zadań bezpośrednio do samochodów dostawczych, a także monitorowanie położenia pojazdów i ich poziomu paliwa. Dla komfortu osoby siedzącej za kółkiem dostępna jest kamera cofania, a nawet pełny widok 360 stopni pokazujący całe otoczenie maszyny. Dodatkowo firma zapewniła, że system klimatyzacji jest lepszy, co powinno pomóc w upalne dni.

Nowy Mercedes-Benz Sprinter trafi na publiczne ulice już w czerwcu tego roku. Interesanci w Niemczech mogą już składać swoje rezerwacje. Cena bazowa bez doliczonego podatku wynosi 19,900 euro, a więc nieco ponad 80 tysięcy złotych. W 2019 roku do portfolio dołączyć ma zelektryzowana wersja samochodu – eSprinter.

Nowy Mercedes-Benz Sprinter

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz