Oto odświeżona Skoda Fabia

Odświeżenie gamy modelowej dotarło do Fabii. Już w przyszłym miesiącu oficjalnie zadebiutuje model po faceliftingu.

Odświeżenie gamy modelowej dotarło do Fabii. Już w przyszłym miesiącu oficjalnie zadebiutuje model po faceliftingu.

Numer 1 sprzedaży w naszym kraju, Skoda Fabia, właśnie przeszła facelifting. Z zewnątrz samochód zyskał większą atrapę chłodnicy, nowe reflektory LED z przodu (pierwszy raz w tym modelu), przeprojektowane lampy z tyłu, w cenniku wyposażenia opcjonalnego pojawiły się 18 calowe felgi.

W odświeżonej Fabii zadebiutuje też nieco technologii poprawiającej bezpieczeństwo. Na liście dostępnych opcji znaleźć będzie można m.in. Blind Spot Detection (funkcję monitorowania martwego pola w lusterkach) i Rear Ttraffic Alert (funkcję wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego).

Zmianie ulegnie też gama jednostek napędowych. Z oferty znikną silniki diesla, a oferta będzie ograniczać się do czterech silników benzynowych. Wolnossące silniki MPI z wtryskiem pośrednim oferowane będą w dwóch wariantach mocy: 60 KM i 75 KM. Jednostki TSI, wyposażone w turbosprężarkę oraz bezpośredni wtrysk paliwa, charakteryzować się będą odpowiednio mocą 95 KM i 110 KM.

Skoda obiecuje, że zmiany to nie tylko nowy wygląd oraz nowe systemy bezpieczeństwa. Zmianie uległo również wnętrze, które dostosowane zostało do pozostałych modeli w gamie. Jedną z największych zmian jest zwiększenie rozmiaru systemu inforozrywki Swing do 6,5 cali. Niestety na dzień dzisiejszy nie udostępniono zdjęć oraz większej liczby szczegółów.

Premiera nowej Skody Fabii odbędzie się już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

2018 Skoda Fabia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz