Oto nowy Mercedes-AMG G63

Przebudowany SUV powraca wraz z 585-konną wersją AMG.

Przebudowany SUV powraca wraz z 585-konną wersją AMG.

Na początku roku Mercedes zaprezentował całkowicie przebudowaną wersję Klasy G. Zmieniło się wszystko i jednocześnie wszystko pozostało takie samo. Zabrakło jedynie wersji AMG i właśnie dołączyła ona do oferty.

Model już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu. W 2018 Mercedes-AMG G63 znajdziemy tutaj podwójny boczny układ wydechowy, 21-calowe felgi, przeprojektowane zderzaki, poszerzone nadkola, srebrne wykończenie oraz oznaczenie modelu i silnika.

Największe zmiany są jednak nie widoczne. Najważniejszą jest 4-litrowa podwójnie turbodoładowana jednostka V8 (znana jako M157). Generuje ona moc 585 KM oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 850 Nm, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy oraz osiągnięcie maksymalnie 220 km/h (lub 240 km/h z pakietem kierowcy AMG).

Za przekazanie mocy na obie osie odpowiada napęd AMG Performance 4Matic, który rozdziela moc w proporcji 40:60. Jak informuje Mercedes, taka konfiguracja zapewnia większą zwinność na drodze oraz lepszą trakcję podczas przyspieszania.

Oficjalna premiera modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już na początku marca.

2018 Mercedes-AMG G63

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz