Mercedes zaprezentował nowe propozycje swoich radiowozów dla Niemieckiej policji

Mercedes-Benz zaprezentował nową ofertę radiowozów, które najpewniej jeszcze w tym roku trafią na niemieckie ulice.

Mercedes-Benz zaprezentował nową ofertę radiowozów, które najpewniej jeszcze w tym roku trafią na niemieckie ulice.

Mercedes ostatnimi czasy niezwykle mocno pokochał się z osobami uczciwie i ciężko pracującymi. Widzieliśmy już nowego Sprintera oraz Vito dla rajdowców. Teraz, marka pokazała odświeżoną ofertę swoich radiowozów, które mają pomóc niemieckim policjantom w łapaniu przestępów i pilnowaniu codziennego porządku na ulicach.

Prezentacja miała miejsce na trwających właśnie targach General Police Equipment Exhibition & Conference 2018 we Frankfurcie. Firma nie ujawniła szczegółowych zmian jakie wprowadziła w swoich wyspecjalizowanych pojazdach. Jeśli zmiany podobne są do modeli ze Stanów Zjednoczonych, uaktualnienia obejmują systemy radiowe, oprogramowanie komputera pokładowego oraz przestrzeń bagażową.

Największą nowością jest niedawno wprowadzona Klasa X, która dodana została do gamy radiowozów. Wiemy, że oprócz dobrego wyglądu w policyjnym oklejeniu, wyposażony został w napęd na wszystkie koła, w wypadku gdyby interwencja potrzebna była gdzieś w terenie.

Oprócz pick-upa, pokazany ma zostać Mercedes Sprinter w specjalnej wersji, gdzie posłuży jako samochód dla całej drużyny policjantów. Mniejszy Vito otrzyma edycje pojazdu patrolowego oraz zmodernizowaną „tradycyjną” formę. Uaktualnieniu uległa także Klasa E. Otrzymała 4-cylindrowy silnik diesla oraz większą gamę technologii na pokładzie, wśród których znalazł się m.in system aktywnych hamulców, system ostrzegania przed kolizją czy detektor przechodniów.

Ciekawą propozycja wydaje się całkowicie elektryczny radiowóz w formie GLC 350e 4Matic. Pozwoliłby zaoszczędzić część pieniędzy przeznaczoną na benzynę, a dodatkowo jego zasięg został zwiększony, tak by patrolowanie autostrad nie stanowiło dla niego przeszkody. Mercedes posiada w ofercie także całkowicie elektryczne Smarty Fortwo i Forfour, które posłużyłyby w miastach jako samochody specjalnego użycia. Oprócz tego, niemiecka marka obiecuje, że specjalnie na potrzeby stróżów prawa, przygotuje niebawem odpowiednie modele Sprintera oraz Vito z całkowicie elektrycznym napędem.

Mercedes-Benz radiowozy 2018

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz