Polestar zaliczy swój europejski debiut w Genewie

Już za kilkanaście dni, po raz pierwszy mieszkańcy starego kontynentu, będą mieli okazję przyjrzeć się marce Polestar na żywo.

Już za kilkanaście dni, po raz pierwszy mieszkańcy starego kontynentu, będą mieli okazję przyjrzeć się marce Polestar na żywo.

Na nadchodzących targach Genewa Motor Show 2018 jak zawsze zobaczymy ogromną ilość nowych i odświeżonych samochodów. Swoją obecność potwierdziły wszystkie duże marki, wśród których, po raz pierwszy w historii wydarzenia pojawi się Polestar. Pierwsze dziecko marki – Polestar 1 zaprezentowany publicznie został już w tamtym roku w Szanghaju, jednak teraz, pierwszy raz pojawi się w Europie.

Jak zapewnia szef generalny Polestar – Thomas Ingenlath, firma nie może się już doczekać swojej obecności na targach. Są podekscytowani, że będą mogli posłuchać opinii i zobaczyć pierwsze reakcje dotyczące swojego pierwszego samochodu jak i całej marki. Stanowisko jakie przygotowują, ma przedstawiać najważniejsze cechy charakteryzujące ich język designu – bezkompromisowość, ład i postępowość.

Jeżeli nie spędziliście ostatnich kilkunastu miesięcy w piwnicy bez internetu, to z pewnością wiecie, że Polestar powstał na fundamentach Volvo, będącego pod zarządem chińskiego koncernu Zhejiang Gelly. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez firmę jest Polestar 1 – sportowe coupe, swoim wyglądem przypominające w bardzo dużym stopniu Volvo S90 oraz koncepcyjnego modelu Volvo z 2013 roku o oryginalnej nazwie Coupe Concept.

http://cartests.net/aktualnosci/oto-najbardziej-szalona-wersja-polestar-1,32218/

Pojazd wykorzystuje platformę szwedzkiej marki PSA, nadwozie w dużym stopniu wykonane zostało z włókna węglowego. Hybrydowa jednostka jaka znalazła się pod maską, generuje moc 600 koni mechanicznych oraz 1000 Nm. Napęd rozłożony został na wszystkie cztery koła.

Produkcja auta wystartować ma w połowie przyszłego roku w chińskich zakładach w Chengdu. Pierwotnie planowano produkować 500 egzemplarzy na rok, jednak zainteresowanie samochodem zaraz po jego prezentacji było tak wysokie, że postanowiono zwiększyć roczny nakład. Oficjalnie nie znamy jeszcze cennika, jednak przewiduje się, że za przyjemność posiadania Polestar 1, przyjdzie nam zapłacić od 150 do 177 tysięcy dolarów.

Polestar 1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz