Mustang Bullit w europejskiej konfiguracji zadebiutuje w Genewie

Ford Mustang Bullit dostępny będzie nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Samochód dojechał właśnie w europejskiej konfiguracji na targi w Genewie.

Ford Mustang Bullit dostępny będzie nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Samochód dojechał właśnie w europejskiej konfiguracji na targi w Genewie.

O tym jak niezwykłym pojazdem jest Ford Mustang Bullit 2019 pisaliśmy już w styczniu tego roku, przy okazji jego oficjalnego debiutu podczas imprezy Detroid Motor Show. Zaprezentowana została wtedy amerykańska wersja samochodu, teraz, dwa miesiące po tym wydarzeniu w Genewie mamy okazję przyjrzeć się europejskiemu odpowiednikowi.

Pojazd przeznaczony dla nabywców ze starego kontynentu posiada pod maską ten sam 5-litrowy silnik V8, jego moc została jednak zmniejszona z 475 koni do 457 oraz 569 Nm do 529 Nm. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, dlaczego Ford zdecydował się na taki ruch. Wygląd auta pozostał jednak niezmieniony, co oznacza, że pojazd otrzymał specjalny system wydechowy z czarnymi końcówkami, chromowane akcenty naokoło grilla i szyb oraz aluminiowe, 19-calowe felgi. Karoseria może zostać polakierowana według naszego uznania na dwa kolory – Dark Highland Green i Shadow Black.

Wszystko o Geneva Motor Show 2018 znajdziesz w naszym serwisie specjalnym:

http://cartests.net/genewa2018/

Wśród najważniejszych dodatków umieszczonych w środku wymienić trzeba charakterystyczny drążek skrzyni biegów, 1000-watowe głośniki od Bang & Olufsen i system nawigacji wyświetlany na 12-calowym ekranie. Ponadto przy dodatkowej dopłacie wymienić możemy zwykłe fotele na te od Recaro, w czarnym kolorze z zielonymi akcentami.

Samochód zaprezentowany zostanie publicznie już dzisiaj na stanowisku Forda w Genewie. Pierwsze egzemplarze trafią do produkcji w czerwcu, a w ręce klientów w drugiej połowie 2018 roku.

Ford Mustang Bullit 2019 w europejskiej specyfikacji

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz