Moto Filmy

Zobacz nagranie ze śmiertelnego wypadku Ubera

Kilka dni temu miał miejsce poważny wypadek z udziału autonomicznego samochodu Ubera i pieszej. Oto pełne nagranie z widoku z samochodu.

Kilka dni temu miał miejsce poważny wypadek z udziału autonomicznego samochodu Ubera i pieszej. Oto pełne nagranie z widoku z samochodu.

Autonomiczny samochód na bazie Volvo XC90 z floty testowych pojazdów Ubera brał udział w wypadku, w którym zginęła piesza. Zdarzenie miało miejsce w Arizonie w Stanach Zjednoczonych i jest to pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem autonomicznego samochodu. Teraz dzięki upublicznieniu nagrania wiemy nieco więcej o zdarzeniu i mamy potwierdzenie wcześniejszych wiadomości.

Fatalne zdarzenie miało miejsce w nocy na jednej z dużych ulic w Arizonie. Nieoświetlona, na ciemno ubrana piesza z rowerem przechodziła przez jezdnię w kompletnie ciemnym miejscu nie zważając czy nadjeżdża jakiś pojazd. Autonomiczne Volvo XC90 nie wykryło jej jako przeszkodę i awaryjne hamowanie załączyło dopiero kilka metrów przed wypadkiem.

Niestety piesza na skutek obrażeń zmarła w szpitalu. Jest to pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem autonomicznego samochodu.

Uber tymczasowo wyłączył wszystkie autonomiczne samochody z wszystkich miast gdzie odbywają się testy.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz