Skoda Kamiq zadebiutowała w Chinach

Do gamy Skody właśnie dołączył crossover pozycjonowany poniżej Karoqa.

Do gamy Skody właśnie dołączył crossover pozycjonowany poniżej Karoqa.

Zapowiadane rozszerzenie gamy pojazdów SUV przez Skodę właśnie się odbywa. Po udanej premierze Kodiaqa i Karoqa, do oferty wkrótce dołączy mniejszy brat o nazwie Kamiq. Dobrze domyślacie się na bazie głównej fotografii – ten model zobaczymy wyłącznie na rynku chińskim.

Przeczytaj test: Skoda Karoq Style 2.0 TDI 150 KM 4×4 – zauroczył mnie

Względem oferowany dwóch większych braci, Skoda Kamiq jest najmniejsza i najmniej wyposażona. Jej długość wynosi 4390 mm (o 8 mm dłuższa niż Karoq!), szerokość to tylko 1781 mm, a wysokość 1593 mm. Rozstaw osi jest niemalże identyczny jak w Rapidzie Spaceback i wynosi 2610 mm.

Porównanie wymiarów Skody Kamiq, Karoq oraz Kodiaq

Skoda Kamiq Skoda Karoq Skoda Kodiaq
Długość 4390 mm 4382 mm 4697 mm
Szerokość 1781 mm 1841 mm 1882 mm
Wysokość 1593 mm 1605 mm 1655 mm
Rozstaw osi 2610 mm 2638 mm 2791 mm

Stylistyka modelu jest zbliżona do pozostałych SUV-ów od Skody. Z przodu znajduje się pokaźnej wielkości grill, reflektory ostrymi krawędziami, a tylne lampy są podobne do tych dostępnych w Kodiaqu. Nadwozie jest przepełnione przetłoczeniami i prostymi liniami.

Skoda zapowiedziała, że pod maską znajdzie się nowej generacji jednostka napędowa o pojemności 1,5 litra. Będzie ona generować 110 KM, a napęd będzie przekazywany za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów wyłącznie na przednią oś.

Z uwagi na dostępność wyłącznie na rynku chińskim, wyposażenie zostało dostosowane do azjatyckich klientów. Jednym z najciekawszych nowych funkcji jest nowy system sterowania głosowego, który potrafi sterować wszystkimi funkcjami samochodu. Rozróżnia on regionalne dialekty chińskie, a nawet samo uczy się mowy charakterystycznej dla poszczególnych regionów czy konkretnych osób.

Skoda Kamiq

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz