Założyciel Brabusa zmarł w wieku 62 lat

Bodo Buschmann zmarł po walce z chorobą.

Bodo Buschmann zmarł po walce z chorobą.

Przestawiciele niemieckiej firmy tuningowej oficjalnie potwierdzili, że założyciel oraz CEO, Bodo Buschmann zmarł 26 kwietnia po walce z chorobą. Buschmann założył firmę w 1977 roku w wieku zaledwie 22 lat. Jako student prawa i zarządzania biznesem postanowił tuningować Mercedesy, a firma bardzo szybko rozwinęła się do niewyobrażalnych rozmiarów.

Przez lata zajmowała się tuningiem aut należących do Daimlera. Ich flagowym produktem były auta na bazie Mercedesów, lecz oprócz tego tuningowali Maybachy oraz Smarty, a w 2016 roku zadebiutowali z modyfikowaną Teslą Model S podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

„Cała rodzina Brabusa, pracownicy, klienci i przyjaciele na całym świecie będą za nim tęsknić na wieki, opłakiwać utratę wizjonera i człowieka czynu, ale przede wszystkim utratę człowieka, kolegi z zespołu i przyjaciela Bodo Buschmanna, który jak żaden inny odcisnął swoje piętno na przemyśle tuningowym. Zarząd, cały zespół Brabus i członkowie jego rodziny będą kontynuować życiową pracę profesora Bodo Buschmanna tak, jak by sobie tego życzył” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Brabus potwierdził, że najwyższe stanowisko firmy zostanie w rodzinie Buschmann. Nowym CEO został jego syn Constantin Buschmann, który wcześniej był CMO firmy i zajmował się marketingiem i strategią sprzedaży.

http://cartests.net/aktualnosci/brabus-800-1578-koni-mechanicznych-prosto-genewy,36892/

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz