Czy tak będzie wyglądał następca Nissana 370Z?

Nowe sportowe auto z serii "Z" niewykluczone, że będzie bazował na platformie Mercedesa.

Nowe sportowe auto z serii „Z” niewykluczone, że będzie bazować na platformie Mercedesa.

Nissan 370Z zadebiutował na rynku już niemalże 10 lat temu, a jego starość jest już widoczna. Nie pomagają również ciągle spadające statystyki sprzedaży, więc najpewniej auto wkrótce całkowicie zniknie z oferty, a Nissan zaprezentuje następce.

Mówi się, że japoński producent wprowadzi nowy model do swojej oferty przed końcem bieżącej dekady. Mimo rozpoczęcia kompleksowej zmiany całej gamy modelowej oraz wprowadzania zupełnie nowego języka projektowego, do dziś nic nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Zupełnie nowy model z serii „Z” prawdopodobnie będzie bazować na platformie Mercedesa z uwagi na rozwijającą się współpracę między firmami. To oznaczałoby, że pod maską będą dostępne niemieckie silniki w tym te o mocy 400 KM. Najpewniej auto będzie dzielić technologię z nowy Infiniti Q60, które również powstaje we współpracy z Mercedesem.

Do dziś niestety nie udało się chociaż raz przyłapać testowe modele. To jednak nie przeszkodziło w przygotowaniu pierwszej wizualizacji. Poniżej prezentujemy możliwy wygląd nowego auta, które przygotowali graficy Motor1. Auto czerpie design z nowego Leafa oraz Qashqai.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz