Tesla Model 3 Performance będzie przyspieszał do „setki” w 3,5 s

Elektryczny hatchback będzie oferował osiągi porównywalne z BMW M3. No prawie. Musk ujawnił dane techniczne topowej wersji Modelu 3.

Elektryczny hatchback będzie oferował osiągi porównywalne z BMW M3. No prawie. Musk ujawnił dane techniczne topowej wersji Modelu 3.

Elon Musk, szef Tesli, przez weekend długo siedział na swoim smartfonie i na Twitterze ujawnił nieco informacji na temat nowych wersji Modelu 3. W przeciągu kilku najbliższych tygodni zadebiutują warianty z napędem na wszystkie koła oraz wyposażone w dwa silniki.

Standardowa wersja z napędem na wszystkie koła, jak twierdzi, kosztuje 5000 dolarów więcej niż zwykły Model 3. Zapewnia ten sam zasięg 500 km i prędkość maksymalną 225 km/h, co Model 3, ale zmniejsza czas 0-100 km/h z 5,1 s do 4,5 s. Podstawowa wersja o zasięgu 335 km potrzebuje 5,6 sekundy.

Jak zapowiada Musk, wersja „Performance” z dwoma silnikami ma „lepsze prowadzenie” niż BMW M3, „pokonuje wszystko w swojej klasie na torze” i ma „drugie najlepsze odczucia z jazdy w porównaniu z jakimkolwiek samochodem na świecie (poza modelem S)”. Jeśli chodzi o dane techniczne, to czas jaki potrzebuje od 0 do 100 km/h to zaledwie 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h. Przy tym maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wyniesie 500 kilometrów.

Tesla Model 3 Performance będzie kosztować około 78 000 dolarów (zwykły Model 3 zaczyna się od 35 000 dolarów), lecz Musk informuje, że uwzględnia „wszystkie opcje” z wyjątkiem Autopilota. Dostawy pierwszych egzemplarzy powinny rozpocząć się w lipcu.

Tesla Model 3

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz