Bugatti właśnie wyprodukowało 100-tnego Chirona

Bugatti świętuje w fabryce wyprodukowanie jubileuszowego egzemplarza Chirona.

Bugatti świętuje w fabryce wyprodukowanie jubileuszowego egzemplarza Chirona.

Produkcja nowego hipersamochodu francuskiego producenta rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Rocznie ma zjeżdżać z linii produkcyjnej 70 samochodów, z czego wszystkie są całkowicie personalizowanie pod wymogi klienta. W tym tygodniu udało się wyprodukować jubileuszowy 100 egzemplarz 1500-konnego potwora – Bugatti Chiron.

Prezentowany wyjątkowy okaz trafi do klienta z Półwyspu Arabskiego. Auto posiada nadwozie wykonane jest w całości z ciemnoniebieskiego włókna węglowego, po raz pierwszy i wykończone matem. Charakterystyczne przetłoczenie oraz przednie zdobienia zostały wykończone czerwonym kolorem, a felgi otrzymały czarny kolor. Przepiękne skórzane wnętrze zostało wykonane w czerwonym kolorze, co daje wyjątkowe połączenie.

Cena za ten jedyny w swoim rodzaju samochód? Łącznie z kosztem personalizacji, klient zapłacił ok. 2,85 mln euro, czyli ok. 12.23 mln zł.

Produkcja Bugatti Chiron będzie limitowana do 500 egzemplarzy. Aktualnie nie zostały wyprzedane, lecz firma liczy, że uda się znaleźć klientów na wszystkie egzemplarze.

Bugatti Chiron #100/500

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz