Całkowicie nowy VW Garbus Jeans Bug z 1982 roku na sprzedaż!

Kolejny rarytas pojawił się do kupienia w Küng Classics.

Kolejny rarytas pojawił się do kupienia w Küng Classics.

Pamiętacie ofertę sprzedaży Audi RS4 B5 z 2000 roku z minimalnym przebiegiem 850 km? W ofercie tej samej firmy ze Szwajcarii znajduje się również inna prawdziwa perełka niemieckiej motoryzacji, lecz tym razem całkowicie nowa i nigdy nie używana.

Mowa o klasycznym Volkswagenie Garbusie, który został wyprodukowany w 1982 roku. Jest całkowicie nowy, w idealnym stanie oraz posiada komplet dokumentów oraz dwa komplety kluczyków. Na foteleach oraz tylnej kanapie nadal jest oryginalna folia, a samochód wciąż posiada oznaczenia produkcyjne z fabryki, a także notkę eksportową.

Co ciekawe nie jest to po prostu Garbus. Prezentowany okaz to limitowana wersja Jeans Bug w kolorze L90E Alpin weiss. Łącznie powstało tylko 1000 sztuk i był on dostępny w dwóch kolorach nadwozia – czerwonym oraz białym. Wnętrze wyróżniało się niebieską tapicerką, fotele miały białe przeszycia oraz posiadały z tyłu specjalne kieszonki, a gałka zmiany biegów była w kolorze białym z logo „Jeans Bug”.

Z zewnątrz samochód wyróżniał się czarnymi dodatkami. W tym kolorze posiadał obramówki przednich reflektorów, specjalne linie przechodzące przez całe nadwozie, rączkę otwarcia bagażnika, zderzaki oraz progi.

W latach 80′ samochód był do kupienia za 9995 marek niemieckich, co dziś w przeliczeniu wynosiłoby ok. 22000 zł. Za ten konkretny egzemplarz z zerowym przebiegiem właściciel życzy sobie 28880 franków szwajcarskich, czyli ok. 108 500 zł.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz