The Grand Tour

Rimac sprzedał 3 samochody w dniu wypadku Richarda Hammonda

Okazuje się, że wypadek Richarda Hammonda odbił się bardzo pozytywnie na wynikach sprzedaży Rimaca.

Okazuje się, że wypadek Richarda Hammonda odbił się bardzo pozytywnie na wynikach sprzedaży Rimaca.

O nagrywaniu drugiego sezonu The Grand Tour w zeszłym roku mówi wszystkie media na całym świecie. Wszystko z powodu poważnego wypadku Richarda Hammonda, który miał miejsce 10 lipca 2017 roku. Prezenter show podczas nagrywania wyścigu górskiego za kierownicą ponad 1200-konnego elektrycznego supersamochodu Rimac Concept_One na jednym z zakrętów stracił panowanie nad kierownicą, przebił się przez barierki ochronne, dachował przez kilkaset metrów, a ostatecznie wylądował do góry kołami. Na szczęście Hammond doznał jedynie niewielkich obrażeń i udało mu się opuścić pojazd przed tym gdy ten zapalił się.

Szczęśliwe zakończenie tego wypadku to ogromna zasługa niesamowitej wytrzymałości konstrukcji Concept_One. Mimo ogromnych przeciążeń i wielokrotnego dachowania, samochód nie uległ deformacji i cała skorupa wnętrza została niemalże nietknięta.

Jak się okazuje, przełożyło się to również na dobre wyniki sprzedażowe. Kreso Coric, szef sprzedaży Rimac, w wywiadzie dla Autocar zdradził, że tego samego dnia, gdy poinformowano, że Richard Hammond wyszedł z wypadku bez szwanku, Rimac był w stanie sprzedać 3 egzemplarze ich nowego modelu. Pokreślił też, że był to „najlepszy marketing w historii”.

Coric w tym samym wywiadzie podkreślił, że ich nowy model C_Two jest już praktycznie wyprzedany, a planowane jest 150 sztuk. Nie wiadomo ile w tym zasługi ogromnej reklamy firmy przez The Grand Tour, lecz najprawdopodobniej znaczna. Przypomnijmy, że Concept_One powstał w zaledwie 8 drogowych egzemplarzach oraz 2 prototypach.

Nowy samochód jest znacznie mocniejszy i szybszy. Jednostki napędowe nowego elektrycznego supersamochodu generują łącznie 1914 KM oraz 2300 Nm momentu obrotowego. To pozwala na sprint od 0 do 60 mph (96 km/h) w 1,95 s i maksymalnie rozpędzić się do 412 km/h.

Rimac Concept_One

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz