Samochody elektryczne

Jaguar potwierdza prace nad elektrycznym supersamochodem!

Nadchodzi wyczekiwana produkcyjna wersja Jaguara C-X75 Concept?

Nadchodzi wyczekiwana produkcyjna wersja Jaguara C-X75 Concept?

Tata, właściciel koncernu JLR przeznaczył na opracowanie pierwszego elektrycznego samochodu, Jaguara I-Pace, ponad 25 miliardy dolarów. Wiadome jest, że kwota ta została przeznaczona na opracowanie technologii również dla przyszłych modeli Jaguara. Główny inżynier działu elektrycznych Dave Shaw samochodów w wywiadzie dla Motoring zdradził, że jednym z przyszłych samochodów będzie w pełni elektryczny supersamochód.

Jaguar jako konkurencje celuje w samochody produkowane Rimac, więc należy się spodziewać naprawdę wyjątkowej konstrukcji o mocy powyżej 1000 KM. Skoro mowa o napędzie, ten ma być niezależny dla obu osi. Liczba jednostek napędowych nie jest pewna, lecz najpewniej będą to cztery silniki elektryczne, po jednym na każde koło lub trzy silniki – 2 z tyłu, 1 z przodu.

Jeśli chodzi o kwestię osiągów, należy przypomnieć koncepcyjny C-X75 z 2010 roku. Ostatni supersamochód Jaguara był hybrydowym pojazdem, lecz posiadał aż 4 silniki elektryczne, a łączna moc zestawu wynosiła aż 890 KM. Ten wyjątkowy prototyp był w stanie przyspieszać do „setki” w czasie 3,4 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 330 km/h. Nowy supersamochód będzie z pewnością szybszy. Jeśli faktycznie Jaguar chce konkurować z Rimac C_Two lub Teslą Roadster, należy się spodziewać czasu 0-100 km/h w ok. 2 sekundy oraz prędkości maksymalnej na poziomie 380 km/h.

2010 Jaguar C-X75 Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz