2020 Tesla Roadster będzie jeszcze szybsza z „Pakietem SpaceX”

Elon Musk ogłosił, że nowa Tesla Roadster będzie jeszcze szybsza niż prezentowany niedawno prototyp wraz z pakietem o nazwie "SpaceX".

Elon Musk ogłosił, że nowa Tesla Roadster będzie jeszcze szybsza niż prezentowany niedawno prototyp wraz z pakietem o nazwie „SpaceX”.

Podczas corocznego spotkania udziałowców Tesla, Elon Musk ogłosił, że produkcyjne wersje nowych modeli – Tesli Semi oraz Tesli Roadster – będą znacznie lepsze niż pierwsze prototypu ukazane w zeszłym roku.

„To co pokazaliśmy to była podstawowa wersja wydajnościowa Roadstera. Będzie miał opcjonalny pakiet SpaceX. Jest szalony.” – powiedział Elon Musk.

Prezes Tesla Motors dodał również, że chce aby firma nowym Roadsterem pokazała, że „samochody elektryczne mogą być lepsze od samochodów spalinowych pod każdym względem”. To oznacza, że auto będzie miało znacznie wydajniejszy zestaw akumulatorów pozwalający na przejechanie rekordowej liczby kilometrów na jednym ładowaniu oraz znacznie mocniejsze silniki generujące jeszcze więcej mocy. Nieoficjalnie mówi się, że wprowadzi on baterię 200 kWh, a zasięg wyniesie ponad 1500 km.

Czyżby nowy pakiet „SpaceX” był odpowiedzią Tesli na nowe supersamochody elektryczne w tym Rimac C_Two? Chorwacki producent w marcu zaprezentował swój drugi samochód elektryczny, który posiada baterię 120 kWh oraz silniki o łącznej mocy 1,914 KM, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 1,85 s i osiągnąć prędkość maksymalną 412 km/h. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu to 650 km. Przedstawiciele firmy publicznie ogłosili, że pracowali nad tym, aby stworzyć samochód szybszy od Tesli.

Przypomnijmy, że pierwszy prototyp Tesli Roadster pozwala na osiągnięcia pierwszej „setki” w 1,9 s oraz rozpędzić się maksymalnie do „ponad 400 km/h”. Jego moc nigdy nie została oficjalnie ogłoszona, a jedynie wspomniano, że maksymalny moment obrotowy na kołach wynosi 10000 Nm (tak, to nie błąd), a czas na 1/4 mili wynosi 8,8 s. Dodatkowo Elon Musk ogłosił, że zasięg na jednym ładowaniu to 1000 km.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz