Forza Horizon 4 – pierwszy trailer i gameplay prosto z E3 2018

Jedna z najciekawszych serii gier wyścigowych doczeka się nowej odsłony. Nadchodzi Forza Horizon 4 i tym razem zabierze nas do Wielkiej Brytanii.

Jedna z najciekawszych serii gier wyścigowych doczeka się nowej odsłony. Nadchodzi Forza Horizon 4 i tym razem zabierze nas do Wielkiej Brytanii.

Targi E3 w Los Angeles to 6-dniowe święto graczy. Co roku podczas Electronic Entertainment Expo debiutują największe tytuły oraz mamy okazję pierwszy raz zobaczyć gameplaye oraz trailery. W tym roku jest okazja zobaczyć wiele wyjątkowych gier w tym nową produkcję polskiego CD Projekt Red, twórców serii gier Wiedźmin, czyli Cyberpunk 2077. Oprócz tego gracze zobaczą po raz pierwszy m.in. Fallout 76, Battlefield V, Dying Light 2 (polskiego Techland), The Elder Scrolls 6, czy Devil May Cry 5.

Dla fanów czterechkółek tytułów jest znacznie mniej. Oficjalnie wyczekiwana była tylko nowa część odsłona Forzy Horizon, która wczoraj w nocy została zaprezentowana na konferencji Microsoftu.

Tym razem akcja będzie rozgrywać się w Wielkiej Brytanii. Gracze otrzymają otwarty świat oraz zmienne warunki pogodowe. Te nie będą jedynie zmianą wizualną, lecz znacząco wpływającą na rozgrywkę. Przykładową zimą samochody będą zupełnie inaczej się prowadzić z uwagi na śnieg, a jeziora i rzeki zamarzną oferując zupełnie nowe wyzwania i eventy.

Zostało zapowiedziane, że nowa odsłona serii będzie grą całkowicie online. Oznacza to, że wszyscy gracze będą razem na jednej mapie i w tym samym czasie będą się przemieszczać ulicami Wielkiej Brytanii zarówno podczas swobodnej przejażdżki oraz eventów i wyścigów.

Jeśli chodzi o samochody, to tych otrzymamy ogromną ilość jak na gry z serii Forza przystało. Aktualnie Microsoft zapowiedział 450 różnych modeli od 100 producentów. Dotychczas oficjalnie potwierdzono kilkanaście. Głównym samochodem gry został nowy McLaren Senna i to jego widzimy na wszystkich oficjalnych zdjęciach promocyjnych. Oprócz niego uświadczymy m.in. Lamborghini Centenario, Pagani Huayra, Aston Martin Vulcan, Bugatti Chiron, Porsche 911, Subaru WRX STi, czy Ariela Nomad.

Premiera gdy odbędzie się 4 października i będzie dostępna ekskluzywnie na PC oraz konsolę Xbox One. Składając pre-order na wersję Ultimate Edition, na ulice UK będzie można wyjechać tydzień wcześniej – 28 września.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz