Elon Musk zapowiedział, że Tesla nigdy nie wyprodukuje motocykla

Tesla definitywnie planuje produkować pojazdy, które mają przynajmniej 4 koła.

Tesla Motors definitywnie planuje produkować wyłącznie pojazdy, które mają przynajmniej 4 koła.

Amerykański producent samochodów elektrycznych niesamowicie szybko rozwija swoją ofertę. Aktualnie w gamie znajdują się 3 samochody (Model S, Model X, Model 3), a kolejne są w drodze. Nieoficjalnie mówi się o crossoverze (Model Y), a dodatkowo wszyscy wyczekują produkcyjnych wersji ciężarówki Semi oraz sportowego Roadstera nowej generacji.

Dziś wiemy, że firma nie planuje rozszerzyć swojej działalności o jednoślady. Elon Musk, szef Tesla Motors, podczas corocznego spotkania udziałowców został zapytany o możliwość wprowadzenia w przyszłości elektrycznych motocykli. Musk na to pytanie odpowiedział anegdotą autobiograficzną. Okazuje się, że jako młodzieniec fascynował się motocyklami crossowymi i nawet posiadał własny motocykl drogowy. Jednakże w wieku 17 lat miał wypadek i niemal został zabity przez ciężarówkę. Jak powiedział, to na zawsze zabiło jego fascynację motocyklami.

To wielka szkoda, gdyż Tesla mogłaby odmienić rynek elektrycznych pojazdów dwukołowych. W ofercie mogłyby się znaleźć motocykle drogowe, miejskie skutery, czy elektryczne rowery.

Tesla Model M – wizualizacja

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz