Hardcorowe BMW M4 nadchodzi – pierwszy prototyp przyłapany na testach

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać na testach hardcorową wersję BMW M4 z ekstremalnym body-kitem podczas testów na torze Nürburgring.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać na testach hardcorową wersję BMW M4 z ekstremalnym body-kitem podczas testów na torze Nürburgring.

Inżynierowie BMW najwyraźniej rozpoczęli prace nad modelem, który ma powstać na zakończenie produkcji aktualnej generacji BMW M4. Na tor Nürburgring zawitał prototyp BMW M4 GTS, lecz nie wygląda on tak jak auto zaprezentowane w 2015 roku.

Został on poddanym ogromnej liczbie modyfikacji. Nadwozie zostało jeszcze bardziej poszerzone i obniżone. Z przodu znalazł się większy splitter, modyfikacje na zderzaku i dodatkowe przeloty powietrza. Na przednim nadkolu znalazły się górne wyloty powietrza, a także jeszcze większy boczny przelot idący w parze z modyfikowanym progiem. Z tyłu pojawił się natomiast nowy spoiler, a także bardziej agresywny dyfuzor.

Auto najpewniej otrzyma oznaczenie CLS, które od lat nie występuje w modelach BMW, a jego powrót został zapowiedziany już jakiś czas temu. Mając na uwadze, że ta nazwa to skrót od „Coupe, Sport, Lightweight”, możemy liczyć na zwiększenie mocy jednostki napędowej, a także na jeszcze większe ograniczenie masy pojazdu. Dziś BMW M4 GTS oferuje 500 KM i 600 Nm przy wadze 1510 kg, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 3,8 s oraz rozpędzić się maksymalnie do 305 km/h z uwagi na ograniczenia elektroniczne.

zdjęcia: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz