McLaren 600LT ma wszystko czego możesz oczekiwać od sportowego auta

Do gamy McLarena właśnie dołączył topowy model z oferty Sports Series. Powitajcie nowego McLarena 600LT.

Do gamy McLarena właśnie dołączył topowy model z oferty Sports Series. Powitajcie nowego McLarena 600LT.

Nowy 600LT to auto, które wprowadza gamę Sports Series na zupełnie nowy poziom. Jest on najmocniejszy, najszybszy i najbardziej nastawiony na tor ze wszystkich dostępnych modeli tej gamy.

Względem 570S, które jeszcze do niedawna było numerem 1 w ofercie „bazowych modeli” McLarena, nowe 600LT posiada znacznie większy przedni splitter, przeprojektowane progi, a także znacznie większy dyfuzor i tylny spoiler gwarantujące większy docisk do powierzchni. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest też przeprojektowany układ wydechowy, który teraz posiada końcówki umieszczone na górze.

Inżynierowie starali się maksymalnie odchodzić pojazd, gwarantując znacznie lepsze doznania za kierownicą. Efektem ich prac przeprojektowanie aż 23% całego samochodu i zaoszczędzenie oszałamiającej masy 96 kg. McLaren 600LT waży zaledwie 1247 kg!

Sercem nowego Sports Series jest znana jednostka napędowa – 3,8-litrowe V8 wyposażone w podwójne turbodoładowanie. Teraz generuje ono 600 KM oraz 620 Nm, czyli o 30 KM oraz 20 Nm więcej niż w 570S. Stosunek mocy do masy wynosi aż 481 KM na tonę.

Niestety nie podane zostały oficjalne osiągi McLarena 600LT, lecz mając na uwadze znacznie niższą wagę oraz większą moc, czas od 0 do 100 km/h powinien wynieść ok. 3 sekundy, a prędkość maksymalna ok. 340 km/h.

Ujawniono też cennik. Auto w Wielkiej Brytanii będzie dostępne począwszy od 185,500 funtów (z VAT). Produkcja ma być „mocno limitowana”, lecz na razie nie ujawniono szczegółów co to znaczy.

źródło: McLaren

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz