Nissan GT-R50 od Italdesign – na 50-lecie GT-R’a

Nissan oraz Italdesign połączyli swoje siły aby wspólnie świętować 50-lecie zarówno GT-R’a, jak i włoskiego studia projektowego. Wynikiem współpracy jest futurystyczny

Nissan oraz Italdesign połączyli swoje siły aby wspólnie świętować 50-lecie zarówno GT-R’a, jak i włoskiego studia projektowego.

Wynikiem współpracy jest futurystyczny Nissan GT-R50. Bazuje on na produkcyjnym egzemplarzu Nissan GT-R Nismo z 2018 roku. Auto zostało całkowicie przeprojektowane aby stać się ucieleśnieniem wizji nowej generacji modelu. Zachowane zostały wszystkie tradycyjne elementy takie jak podwójne okrągłe światła z tyłu, lecz całe nadwozie zostało zmienione aby zagwarantować jak najlepszą aerodynamikę i docisk. Znajdziemy tu ogromną liczbę przetłoczeń i przelotów powietrza, a wszystko zostało utrzymane w znajomej formie Godzilli.

Wnętrze zostało całkowicie zmienione i niemalże już nie przypomina tego z bieżącego modelu. Deska rozdzielcza oraz tunel środkowy wyglądają jak wyciągnięte prosto z Ferrari. Z konsoli centralnej zniknął wyświetlacz systemu inforozrywki i zaawansowanych danych z komputera pokładowego na rzecz kilku przełączników i designerskich nawiewów. Nowością jest też wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów, które są dziś stosowane.

Sercem tego egzemplarza jest znana jednostka napędowa V6 o pojemności 3,8 litra. Tutaj generuje ona aż 710 KM oraz 780 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podwójnego turbodoładowania, większych intercoolerów, zmienionych cylindrów, wału i wzmocnieniu całego bloku silnika. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem 6-biegowej automatycznej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów.

Premiera samochodu w Europie odbędzie się w przyszłym miesiącu. Najprawdopodobniej będzie to podczas tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz