Top 10: Najgorsi polscy kierowcy miesiąca – Czerwiec 2018

Codziennie na naszych drogach spotykamy piratów drogowych oraz szeryfów. Zapraszamy do zestawienia najgorszych polskich kierowców miesiąca.

Codziennie na naszych drogach spotykamy piratów drogowych oraz szeryfów. Zapraszamy do zestawienia najgorszych polskich kierowców miesiąca.

#10 – Ford Galaxy (EL 5C407)

Nasz ranking rozpoczynamy od łódzkiego kierowcy Forda Galaxy, który najwyraźniej nie zwraca uwagi na znaki drogowe i wyznaje zasadę „większy jest ważniejszy”. W Łodzi, gdzie rzadko spotykane są DDR, popularne są drogi jednokierunkowe, na których dopuszczony jest ruch rowerowy w przeciwnym kierunku. Są one już kilku dobrych lat, lecz jak widać dla niektórych są nowością, a nawet tworem fikcyjnym.

#9 – Mercedes-Benz Klasy GLC (GA 855CH)

Tutaj mamy przykład osoby, która najpewniej nigdy nie porusza się na pieszo, a osoby niepełnosprawne i rodzice z dziećmi są mało ważni. Parkowanie na całej szerokości chodnika za znakiem „zakaz zatrzymywania się”.

„Elita intelektualna inaczej. Uznał, że jak jest znak „nie dotyczy zatok postojowych” to na chodniku przecież może. Ba, jeszcze uznał, że się przecież zamieszczę obok.”

 

#8 – Renault Megane (RZ 7231R)

Samochód widoczny na nagraniu powyżej to auto leasingowe, a kierujący to najpewniej przedstawiciel handlowy. Niestety w tym zawodzie „czas to pieniądz”, co przekłada się na ich styl jazdy na autostradach i drogach ekspresowych.

#7 – Dacia Logan (WN 4494A)

Tutaj mamy typowego szeryfa drogowego, lecz w nietypowym miejscu. Kierujący nie dość, że blokuje kończący się pas drogi ekspresowej S2, to w dodatku robi to na pasie do wyprzedzenia.

#6 – Ciągnik siodłowy (ESI 45437) z naczepą (ESI 3F10)

Prezentowany powyżej szeryf drogowy nie dość, że blokował dwa pasy, to dodatkowo jego wyczyny powodowały blokowanie całego poprzedniego skrzyżowania. Otwarciem drzwi niemalże porysował cały dach omijającego do samochodu.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

Dodaj komentarz