Zdjęcia szpiegowskie

Zobacz pierwsze zdjęcia wnętrza nowej generacji Mercedesa Klasy S

Prototyp nowej Klasy S został przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnym i pierwszy raz mamy możliwość zajrzenia do środka.

Prototyp nowej Klasy S został przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnym i pierwszy raz mamy możliwość zajrzenia do środka.

Mercedes-Benz Klasy S to od lat synonim luksusu i nowoczesności. W tym samochodzie zawsze debiutują przeróżne systemy technologiczne, które w późniejszych latach dopiero debiutują w innych modelach oraz u konkurencji. Aktualna, szósta generacja (W222) jest z nami już 5 lat, a jej drobne odświeżenie nastąpiło w 2017 roku. Naturalne jest, że Mercedesie pracują nad następcą, a dziś możemy przyjrzeć się pierwszemu prototypowi z uwagi na zdjęcia szpiegowskie w dobrej jakości oraz pierwsze ujęcia wnętrza.

Z zewnątrz samochód zachowa swój kształt, lecz sporo zmieni się w kwestii detali. Z przodu zadebiutują zupełnie nowe światła w technologii LED nazwane „Digital Light”, atrapa chłodnicy otrzyma nowy kształt oraz pojawią się zupełnie inne zderzaki. Na zdjęciach widzimy, że Klasa S będzie miała zupełnie nowe tylne światła, lecz w ich miejscu nadal znajdują się tymczasowe światła. Prototyp posiadał bardzo poważne osłony na klamki od drzwi, co może sugerować, że Mercedes pracuje nad zupełnie nowym systemem otwierania drzwi dla Klasy S.

Największą zmianą we wnętrzu, którą widać po zdjęciach szpiegowskich, jest rezygnacja z olbrzymiego podwójnego ekranu. Za kierownicą znajduje się sporej wielkości cyfrowy wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów, a w konsoli centralnej najpewniej znajdzie się system inforozrywki zintegrowany z kontrolą klimatyzacji, czyli podobne rozwiązanie jak w nowym Audi A8. Widać po umieszczeniu centralnego nawiewu dosyć wysoko.

O samej nowej generacji nie wiadomo zbyt wiele. Mercedes stara się nie mówić o nowej Klasie S. Dotychczas zdradził jedynie, że nie jest planowana w pełni elektryczna wersja.

Premiera modelu powinna odbyć się w 2020 roku. Nie zabraknie szerokiej gamy jednostek napędowych, wariantów AMG oraz topowej wersji Maybach.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz