Nowa generacja Skody Octavii powróci do klasycznych świateł

Skoda przyznaje się do błędu i wycofuje podwójne światła rodem z Mercedesa Klasy E wraz z nową generacją Octavii.

Skoda przyznaje się do błędu i wycofuje podwójne światła rodem z Mercedesa Klasy E wraz z nową generacją Octavii.

Skoda Octavia jest z nami od 1996 roku i z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wraz z każdą kolejną generacją, auto stawało się nieco większe i coraz bardziej praktyczne. W Polsce, Octavia jest wręcz hitem i od lat jest w czołówce sprzedaży i nawet jej nieudany facelifting w 2016 roku niewiele zmienił. Jak podaje Samar, Skoda Octavia jest aktualnie najpopularniejszym autem w Polsce i tylko w czerwcu zarejestrowano 1898 samochodów. Zajmuje też 1. miejsce względem rejestracji w pierwszym półroczu 2018 roku – urzędy komunikacji zarejestrowały łącznie 10612 egzemplarzy.

Jak wiadomo, prace nad nową generacją każdego modelu zaczynają się wiele lat przed jego premierą. Tak samo jest z czwartą generacją Octavii, która mimo, że pojawi się najszybciej pod koniec 2019 roku, już teraz jest na zaawansowanym etapie projektowania i rozpoczęła już pierwsze testy drogowe. Przedstawiciele Skody milczą na temat samochodu, lecz wiadomo już, że samochód powróci do tradycyjnych świateł bez przedzielenia na środku.

Informacje podał francuski magazyn Automobile Magazine. W swoim artykule opublikował, że czwarta generacja Skody Octavii będzie miał zwykłe przednie światła, które będą nachodziły na atrapę chłodnicy. Całość ma zostać otoczona chromowaną obwódką, więc można się spodziewać wyglądu zbliżonego do nowych Volkswagenów.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, nastąpi nieco zmian. Ich liczba będzie mniejsza, a głównym silnikiem będzie zmodernizowane 1.5 TSI, które będzie osiągało moc nawet 200 KM. Pojawi się też nowy silnik 1.5 TDI, który zastąpi 1.6 TDI. Jeśli chodzi o Octavię RS, pod jej maską ma się pojawić nowe 2.0 TSI o mocy ok. 250 KM. Napęd standardowo ma być przekazywany na przednią oś, ale ma być również dostępna wersja 4×4 również w wariancie benzynowym, czyli pierwszy raz w historii.

Zagraniczne media spekulują, że samochód pojawi się w 2019 lub 2020 roku.

2020 Skoda Octavia – pierwszy muł testowy

zdjęcia: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz