Kia Stinger dołącza do floty australijskiej policji autostradowej

We flocie australijskiej policji pojawi się łącznie 200 egzemplarzy nowej Kii Stinger.

We flocie australijskiej policji pojawi się łącznie 200 egzemplarzy nowej Kii Stinger.

Piraci drogowi na autostradach w Australii będą mieli poważnego konkurenta ze strony policji. Do floty właśnie dołączyło pierwszego 50 sztuk nowej Kii Stinger w wersji z 3,3-litrowym silnikiem V6 biturbo. Łącznie ma się pojawić 200 egzemplarzy, które zastąpią wysłużone Holdeny Commodore oraz Fordy Falcon.

Kia Stigner otrzymała szereg modyfikacji aby sprostać wymogom policji. Na dachu znalazły się światła policyjne, syreny oraz radary do mierzenia prędkości auta poprzedzającego. Nie są opublikowane zdjęcia wnętrza, lecz z pewnością pojawiły się tam wyświetlacze oraz nowa konsola do kontrolowania nowych elementów. Nie jest znane, czy policyjna Kia Stinger posiada zmiany pod maską. Niemniej jednak wersja do kupienia w salonie posiada 365 KM oraz 510 Nm momentu obrotowego, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy i rozpędzić się do 269 km/h.

Oficjalnym powodem wymiany floty w Australii jest zamknięcie fabryk Holdena oraz Forda, co uniemożliwia stałą wymianę samochodów policyjnych. Kia będzie teraz nowym dostawcą samochodów, co w przyszłości może oznaczać, że również samochody miejskie zostaną wkrótce wymienione na modele Kia lub Hyundai.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz