Tajemniczy Cadillac Coupe ujawniony w rysunkach patentowych

Z urzędu patentowego wyciekły rysunki nadchodzącego nowego coupe od Cadillaca.

Z urzędu patentowego wyciekły rysunki nadchodzącego nowego coupe od Cadillaca.

W ofercie Cadillaca znajduje się aktualnie jedno coupe, które niestety nie sprzedaje się zbyt dobrze. Jak widzimy po najnowszym wycieku z amerykańskiego urzędu patentowego, wkrótce do gamy amerykańskiego producenta może dołączyć nowy 2-drzwiowy model.

Auto na zdjęciach poniżej najpewniej jest nadchodzącym modelem koncepcyjnym, który bezpośrednio zapowiada wersję produkcyjną. Wynika to z bardzo małych bocznych lusterek, które najpewniej są kamerami, braku rury wydechowej oraz zupełnie innych przednich świateł niż w aktualnych modelach. Przedni pas wygląda niczym wyciągnięty prosto z koncepcyjnego Escala Concept z 2016 roku.

Samochód może być też zapowiedzią (lub produkcyjną wersją) nowego modelu z gamy elektrycznych pojazdów Cadillaca. General Motors pod koniec zeszłego roku zapowiedziało, że pracuje nad 11 nowymi modelami elektrycznymi, a podczas ujawnienia Bolt EV w tle pierwszego zdjęcia pojawiły się nadchodzącego samochody. Jednym z nich było właśnie tajemnicze coupe.

Jak na razie nie znana jest data premiery nowego modelu. Historia pokazała, że Cadillac ujawnia swoje koncepcyjne modele podczas Pebble Beach Concours d’Elegance, więc można założyć, że z tym modelem będzie podobnie. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się już 26 sierpnia.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz