Oto BMW X5 M od polskiego tunera Auto-Dynamics

Polski tuner Auto-Dynamics wziął na swój warsztat aktualne BMW X5 M. Wynik? 660-konny, diabelnie czarny potwór.

Polski tuner Auto-Dynamics wziął na swój warsztat aktualne BMW X5 M. Wynik? 660-konny, diabelnie czarny potwór.

BMW już jakiś czas temu pokazało oficjalnie czwarta generację X5, co dodatkowo oznacza, że w przeciągu najbliższych miesięcy powinniśmy spodziewać się zobaczyć także sportową wersję auta – BMW X5. Nowości te nie oznaczają jednak, że aktualna generacja samochodu jest nic już nie warta i może zostać zapomniana. O przywrócenie części dawnego blasku pojazdu zadbał nasz rodowity tuner Auto-Dynamics, który wziął na swój warsztat właśnie X5. Wynik jego pracy budzi naprawdę duże uznanie.

To na co z pewnością zwrócicie najbardziej uwagę, to moc generowana przez 4,4-litrowe V8 twin-turbo, która wynosi aktualnie 661 koni mechanicznych oraz 880Nm. Oznacza to, że BMW na które patrzycie posiada potężniejszy silnik niż np. Lamborghini Urus. Pierwotna moc jednostki wynosiła 567 KM oraz 750 Nm, jednak Auto-Dynamics, dzięki wprowadzeniu kilku ulepszeń jak np. dodanie większych, sportowych filtrów czy systemu wydechu Akrapovic wykonanego z tytanu, podniosła moc silnika o blisko 100 koni mechanicznych.

Pozwala to rozpędzić się ważącemu 2,4 tony samochodowi do „setki” w zaledwie 3,5 sekundy. Dla porównania wspomnijmy, że ważące o jedną tonę mniej Lamborghini Huracan osiąga taką prędkość w 3,2 sekundy.

Oczywiście zmiany dotknęły nie tylko jednostki napędowej, ale także wyglądu zewnętrznego auta. Projektanci zdecydowali się nieco rozbudować nadwozie X5 M, wstawić obniżone zawieszenie marki Hamman, dodać do tego 22-calowe, czarne felgi i kontrastujące do nich niebieskie zaciski hamulców. Karoseria pokryta została całościowo satynowym, czarnym lakierem.

Jak podoba wam się tuning w wykonaniu naszych rodaków?

Źródło: Carscoops, Auto Dynamics

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz