Samochody elektryczne

Porsche Taycan rozpędzi się do 100 km/h w 3,5 s

Pierwszy elektryczny sedan Porsche zapowiada się być prawdziwie sportowym samochodem.

Pierwszy elektryczny sedan Porsche zapowiada się być prawdziwie sportowym samochodem.

Powoli można odliczać czas do premiery pierwsze elektrycznego Porsche. Taycan jest już gotowy, a niemiecki producent przygotowuje się do wielkiej prezentacji. W pierwszych krajach ruszyły już zamówienia na samochód.

Porsche Taycan ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy ok. 600 KM. Według oficjalnej zapowiedzi ma to pozwolić na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 s, a prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h z uwagi na wbudowane ograniczenie prędkości.

Z takimi osiągami, Porsche może bez problemu walczyć z najszybszymi sedanami dostępnymi aktualnie na rynku. Podobne czasy do „setki” osiągają BMW M5, Mercedes-AMG E63, czy Alfa Romeo Guilia Quadrifoglio.

Aktualnie ciężko jest porównać nowe Porsche do Tesli Model S, gdyż ten jest prawdziwą bestią jeśli chodzi o czas od 0 do 100 km/h i rozpędza się w 2,5 s. Niewykluczone, że niemiecki producent w przyszłości zaprezentuje szybsze odmiany aby zadowolić swoich klientów, szczególnie po tym, jak zakupiło udziały w Rimac Automotive.

źródło: insideevs

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz