McLaren mówi stanowcze NIE dla SUV-ów

Dyrektor generalny McLarena zapowiedział, że firma nie planuje podążać za modą i nie wprowadzi do swojej oferty SUV-a. Aktualnie panuje

Dyrektor generalny McLarena zapowiedział, że firma nie planuje podążać za modą i nie wprowadzi do swojej oferty SUV-a.

Aktualnie panuje moda na SUV-y. Po sukcesie BMW i Porsche, dziś każda marka chce mieć w ofercie przynajmniej jednego SUV-a, a liderzy mają już ich nawet 6 różnych modeli i pracują nad kolejnymi. Producenci kojarzący się niegdyś wyłącznie z niskimi i niewygodnymi samochodami, dziś albo już mają, albo planują mieć w ofercie taki model – z Lamborghini i Ferrari na czele.

Na ten moment jedynym producentem, który powiedział stanowcze „nie” dla wprowadzenia SUV-a do swojej gamy jest McLaren. Szef marki, Mike Flewitt, w wywiadzie dla Automotive News zapowiedział, że firma nie będzie podążała za modą i nie wprowadzi takiego modelu do swojej oferty.

Zaznaczył też, że nie jest on przeciwnikiem SUV-ów, lecz po prostu „McLaren się czymś takim nie zajmuje”. Dodał, że producent nie ma doświadczenia oraz technologii aby wprowadzić taki model, a opracowanie technologii i wydanie kilku miliardów, aby zaoferować najlepszy samochód w tej klasie jest nieopłacalne, gdyż nawet nie wiadomo, czy zainwestowane pieniądze by się zwróciły.

Wiadomo jednak, że McLaren wprowadzi w niedalekiej przyszłości w pełni elektryczny hipersamochód, który zmierzy się w walce o klientów m.in. z Rimac C_Two oraz Teslą Roadster. Jak wspomniał Flewitt w wywiadzie, aby taki model mógł powstać musi istnieć technologia, która pozwoli na ściganie się na torze bez przerwy przez 1,5 godziny oraz ponowne naładowanie baterii w 30 minut. Jego zdaniem nie nastąpi to przed 2025 rokiem.

źródło: Automotive News

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz