Kolejne zapowiedzi nowego Aventadora SVJ

Lamborghini nie przestaje publikować kolejnych teaserów nadchodzącego Aventadora SVJ.

Lamborghini nie przestaje publikować kolejnych teaserów nadchodzącego Aventadora SVJ.

Pozostały ostatnie dni do oficjalnej premiery najszybszego samochodu drogowego na torze Nürburgring. Lamborghini jest już gotowe oficjalnie zaprezentować wyjątkową wersję swojego topowego modelu, która odbędzie się już w tym tygodniu.

Sercem nadchodzącego Aventadora SVJ ma być wolnossąca, 6,5-litrowa jednostka V12 jednak zmodyfikowana tak, aby generowała 770 KM (566 kW) mocy i 790 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do wersji SV, jest to o 20 KM oraz 100 Nm więcej.

Względem aktualnego Aventadora S, nowy model ma być jeszcze lżejszy i posiadać bardziej zaawansowaną aerodynamikę. Jak widzimy na zdjęciach, wiele elementów zostało wykonane z włókna węgłowego w tym ogromny tylny spoiler o nietypowym kształcie.

Podobnie jak inne wersje nowego Aventadora S, topowe SVJ będzie posiadać zaawansowaną aktywną aerodynamikę, a także system czterech kół skrętnych. System „ALA” w najmocniejszym Aventadorze ma pozwolić wygenerować nawet 490 kilogramów dodatkowego docisku.

Premiera modelu odbędzie się 24 sierpnia w Pebble Beach. Na tym samym evencie będziemy mogli zobaczyć m.in. nowe Bugatti Divo z agresywnym nadwoziem wzorowanym Vision Gran Turismo oraz wyjątkowego Rimac C_Two California Edition w przepięknym błękitnym kolorze.

Lamborghini Aventador SVJ – zapowiedzi

Lamborghini Aventador SVJ – zdjęcia szpiegowskie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz